головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
13-05-2015

Як місто відзначало 9 травня

Червоні маки та роздуми про майбутнє. Золотоноша святкувала чергову річницю завершення трагедії як завжди масово, різнобарвно, але стримано. Родзинкою ж став довгоочікуваний день відкритих дверей на території військової частини, куди вже розпочали передислокацію військовослужбовці повітряних сил.

9 травня за традицією розпочалось з урочистої ходи та мітингу у Меморіальному парку, де діти, громадськість та місцеві посадовці вшановували пам’ять тих, кого вже немає в живих, а також вітали старожилів – свідків тієї війни. Квіти цього дня покладались не лише до обеліску слави, але й біля підніжжя пам’ятнику Небесній сотні, який давно у свідомості містян став символом війни сучасної.

Тим часом відчинені та прикрашені золотонісцями ворота на вході до військової частини вже чекали на відвідувачів. До уваги місцевих жителів пропонувалась пам’ятна фото-експозиція від навчальних закладів, виставка артефактів із зони АТО від краєзнавчого музею, живий оркестр, майстер-клас із розбирання автомату, а також, як годиться, каша для аксакалів міста.

Найбільш приємні враження золотонісці отримали від екскурсії територією. Цього дня можна було відвідати будь-який таємний куточок напівзруйнованої, але раптово повернутої до життя військової частини. Хтось просто із цікавістю оглядав споруди, а хтось згадував свою молодість, адже чимала кількість містян частину свого життя присвятила службі у тодішній ВЧ А4527.

Парк Шевченка зустрів місцевих жителів обширною культурною програмою. Як завжди – купа розваг для дітлахів, пересувні точки харчування, масовий шаховий турнір та ціла серія концертів, котрі продовжувались аж до темна. Своєю творчістю цього дня ділилися провідні колективи художньої самодіяльності міста, народні артисти Анатолій Гнатюк та Ніна Мирвода. Особливу увагу приділили і юним талантам Золотоноші, для яких виділили аж дві години вечірньої програми.

В цілому ж багато золотонісців відзначили чималі культурні зміни у свідомості співгромадян – бурхливих “святкувань” на межі фолу та здорового глузду цього дня майже не помічено. Та й, за словами деяких місцевих жителів, душа не на місці, коли війну бачиш не лише на виставкових світлинах, але й на обличчях десятків суворих людей людей у формі, котрі вже рік перебувають на передовій.

 
 

 

 

  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa