головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
17-04-2015

Антимонопольний комітет оштрафував “Міський водоканал” на 34 тисячі

Штрафні санкції у розмірі до 10 відсотків від річного прибутку, які складають 1,2 мільйони гривень – таке попередження комунальне підприємство “Міський водоканал” отримало днями від обласного відділення Антимонопольного комітету України. Причина – укладення зі споживачами договорів про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів з порушенням вимог Типового Договору, шляхом не включення у договори окремих пунктів. На думку фахівців Комітету, це може призвести до порушення інтересів споживачів шляхом надання послуг не в повному обсязі, надання неякісних послуг, нездійснення перерахунків тощо.

Абсолютно не згодні з таким рішенням комунальники, котрі навіть зажадали відкритого засідання за участі громадськості та ЗМІ. Позиція керівництва КП проста – немає сенсу вносити у договір пункти, які абсолютно не відповідають місцевим умовам, або ж не існують на практиці взагалі. Крім того, за словами очільника “Водоканалу” Сергія Кузнєцова, жодних скарг від споживачів (в даному випадку мова йшла про юридичні особи) не було, моніторинги якості надання послуг обласною комісією не проводились, а саме покарання накладається за паперові нюанси, котрі лише в теорії, на думку Антимонопольного комітету, можуть нашкодити споживачеві.

Юридична колізія часом навіть заходила у глухий кут. В процесі обговорення проблеми виявилось, що один з пунктів договору, котрий вказаний як неіснуючий, таки присутній у документах “Водоканалу”. Мова йшла про право споживача сплачувати неповну вартість послуг у випадку їх ненадання, або ж неякісного виконання. Комісія ж аргументувала порушення тим, що така теза мала бути вказана у розділі “Обов’язки сторін”, а не “Права споживача”.

У підсумку ж ці паперові суперечки таки визнали як зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг з вивезення твердих побутових відходів та оштрафували комунальників на 34 тис. грн.

- Я розумію, що працівники Комітету знайшли цей надважливий критерій, аби показати перед вищим керівництвом свою бездоганну роботу, – коментує рішення Сергій Кузнєцов. – Ми хочемо показати громадськості, всій Україні, що в нас коїться у законодавчій базі і яким чином ставляться на коліна комунальні підприємства, котрі не встигають встановлювати тарифи з тією періодичністю, як НКРЄ змінює їх на енергоносії.

Також “водоканалівці” обурюються, що Антимонопольний комітет абсолютно не зацікавлений у завчасному вирішенні таких проблем, адже подібний випадок, як виявилось, шостий по області. На думку золотонісців, необхідні роз’яснення мали бути хоч якось передані ще після першого накладання штрафів. Припускають, що державному апарату вигідніше штрафувати підприємства, аніж провадити лікнеп.

- Факту порушення немає, а штрафна санкція виставляється лише за те, що може колись статися, – зазначив керівник КП – На сьогодні для підприємства 34 тисячі – це також кошти, які потягнуть за собою несплату або енергоносіїв, або заробітної плати. А це вже кримінальна відповідальність.

Щодо відсутності претензій споживачів відповідь очільника обласного відділення Олександра Гладського категорична – не плутати Антимонопольний комітет з Держкомітетом захисту прав споживачів.

- Ми аналізуємо не якість послуги, а її наявність. Для того цей орган і існує, щоб котнролювати монополістів щодо повноти дотримання законодавства. Всі пункти затверджені Кабміном мають бути враховані, – пояснює Гладський. – Тому й претензії з боку споживачів у даному випадку необов’язкові.

Комунальне підприємство з таким рішенням Комітету не погодилось і обіцяє надалі діалог продовжити в суді. Такої ж думки і громадський активіст Олексій Дроб’язко, котрий має намір запросити на подальші засідання більше представників громади.

- Дуже сумно, що основну увагу чомусь приділяють саме комунальним підприємствам, забуваючи про приватних монополістів у сфері торгівлі, – обурюється Дроб’язко. – Нині всі так тяжко тягнуться за цими копійками, а замість того, щоб просто обмежитися попередженням, вони відверто топлять підприємство.

 
 

 

  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa