головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
14-04-2015

Реконструкція центральної площі міста

Незабаром площа Героїв Майдану повністю буде реконструйована завдяки новим золотоніським інвесторам – підприємству з переробки сої, що будується на вул. Обухова. Як видно з плану, трояндова алея перейде у зону відпочинку, де найкомфортніше почуватимуться мами з малятами у візочках, закохані та жіночки поважного віку. Яка ж доля чекає на багаторічні ялинки, що височіють на площі? Чи будуть вони вписуватися у новий сучасний ландшафт? Пояснення дає майстер з озеленення дільниці благоустрою КП «Міський водоканал» Тетяна Кучеренко:

- Вік ялинки обчислюється шляхом підрахунку мутовок (віялоподібних розгалужень гілок) на стовбурі та додавання цифри 4, тому що саме через цей час з’являється перший вузол гілля. Встановити точний вік золотоніських вічнозелених дерев немає змоги через неможливість порахувати кількість утворених мутовок. А це говорить про те, що вони досягли своєї вікової межі і, можливо, доживають останні роки. Структура деревини ялинок крихка, що призводить до хвороби, загнивання. Тому вони, як інші дерева з м’якою деревиною, дуже вразливі до буревіїв та шквальних вітрів. До того ж, ці ялинки у свій час висаджувалися спонтанно, без завбачливої перспективи зведення нових будівель і зараз затіняють не тільки багатоповерховий бізнес-центр «Меридіан», а ще й крадуть простір площі. Ялинка – одне з тих дерев, яке не можна, з огляду на санітарний догляд, обпиляти на «кулак», аби його омолодити і дати життя новим пагонам, як це було зроблено з липами та осокорами під час реконструкції вуличного освітлення на частині центральної магістралі. Та й у міській зоні не дозволяється висаджування високорослих дерев, тим паче, у центрі міста.

Чи можна їх пересадити? У такому зрілому віці – безнадійно. Транспортування, висаджування та подальший догляд коштуватиме таких затрат, що можна із десяток нових посадити. На місці старих ялинок будуть посаджені молоді низькорослі модрини, теж вічнозелені деревця, як біля фонтанів напроти технікуму ветмедицини. Вони будуть логічним продовженням вже існуючої композиції, завершальним етапом створеного зеленого ансамблю.


 

 

  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa