головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
08-04-2015

Для забезпечення ремонту доріг у місті суворо контролюють акцизні збори

Міська влада розпочала жорсткий моніторинг щодо дотримання сплати акцизного збору золотоніськими підприємцями. Питання це стало вкрай важливим після ухвалення закону «Про Державний бюджет України на 2015 рік». Згідно нововведень, відтепер ремонт доріг та тротуарів повністю покладений на плечі місцевих бюджетів, а турбуватися про створення умов для накопичення коштів на ці процеси мають адміністрації локальних суб’єктів.

Основне джерело подібних надходжень – акцизний податок з реалізації через роздрібну торговельну мережу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та палива. Ставку податку золотоніські депутати згідно законодавства встановили в розмірі 5% та спрямували конкретно на ремонт асфальтового покриття та дворів багатоповерхових будинків. Це й сприяє створенню додаткових стимулів не лише для розвитку місцевого підприємництва, а й жорсткішого контролю над сплатою податків, адже тепер принаймні цей фактор в руках громади.

Питання акцизних зборів і стало головним у понеділок для працівників міськвиконкому, котрі обговорювали нещодавно розпочатий моніторинг об’єктів, що займаються реалізацією підакцизних товарів. На нараду, окрім керівників профільних відділів, були запрошені і власники торгових точок, котрих підозрюють у приховуванні реального рівня продажів.

Фахівці управління праці та відділу економіки протягом декількох днів проводили практичне дослідження попиту на продукцію двох золотоніських магазинів. Результати вразили всіх – суми очікуваних надходжень від реальних відрізняються як мінімум у п’ять разів.

За даними учасників моніторингу, одна з продуктових торгових точок біля заводу імені Лепсе за декілька годин у будні дні реалізовувала алкогольної та тютюнової продукції на суму 300-500 гривень. В суботу взагалі спостерігався алкогольний був – за півдня виручка склала 700 гривень. Справжні ж 5-відсоткові надходження у місцевий бюджет – на порядок нижчі.

Отримавши попередження про можливе звернення до податківців з приводу ухилення від сплати податків, а також до правоохоронців з приводу продажу “на розлив” алкогольної продукції невідомого походження, власник закладу відверто пообіцяв виправитися.

Схожа ситуація і в магазині, що спеціалізується на продажу тютюнових виробів у центрі міста. Акцизний збір від цієї точки у березні – 1700 гривень, а це у абсолютних розрахунках складає близько 110 дешевих пачок цигарок на день. В такі суми надходжень складно повірити, враховуючи “центровий” статус цього магазину – черги тут присутні майже щодня.

Не повірили такій звітності і інспектори, котрі здійснювали детальну перевірку закладу. Згідно результатів, у п’ятницю лише з 10 до 12 години туди завітало 400 осіб, які в середньому купували одну-дві пачки цигарок. Трохи менший, але теж суттєвий наплив спостерігався в суботу – за півтори години 130 відвідувачів. Більш детальні дані працівник управління праці надати не зміг, адже власниця магазину без зайвих сентиментів вигнала його на вулицю зі словами “а раптом ти хочеш щось тут вкрасти”.

Підприємець з такою статистикою категорично не погоджується, мотивуючи це тим, що зазвичай люди заходять втрьох за однією пачкою, а сама вона часто посилає до магазину людей, щоб просто перенести якісь речі.

Ще одне зауваження не на користь жінки-продавця – факт невидачі чеків покупцям, зафіксований в тому числі і працівником МВС. Саме за чеками і має вестись підрахунок акцизного податку.

Після винесення попередження моніторинг зазначених закладів продовжиться. Наразі вони знаходяться на випробувальному терміні.

 

  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa