головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
06-04-2015

Золотоноша: Актуальне інтерв'ю

Про нову «революційну» систему субсидій.

Значне зростання цін на електроенергію, газ та підвищення квартплати змушує вже сьогодні кожного з нас задуматися над спроможністю свого гаманця покрити усі витрати. Які заходи передбачила держава в цілому і місцева влада на місцях зокрема, аби захистити населення і зняти соціальну напругу, - про це в інтерв’ю з начальником управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому?? Тетяною ЛУКОМСЬКОЮ.

-
Тетяно Едуардівно, які зміни відбулися у порядку призначення субсидій?

-
З 1-го травня поточного року призначення субсидій відбуватиметься на підставі лише двох документів – заяви та декларації. Скасовується необхідність подання довідок про доходи, у тому числі, й працюючих осіб, про склад сім’ї, тощо. При цьому, декларація про доходи матиме спрощену форму – лише 1 аркуш.

-
Тобто, варто лише заповнити декларацію та написати заяву - і субсидія гарантовано «в кишені»?

- Так. Перевірка достовірності цих даних здійснюватиметься органами соціального захисту вже після призначення субсидії, шляхом здійснення запитів до відповідних органів, установ та організацій.Усі інші необхідні відомості (про забезпечення громадян житловою площею та комунальними послугами) надають організації-постачальники цих послуг: РЕМ, УЕГГ, КП «Міський водоканал», ПрАТ «Янтарь». Інформацію про доходи органи соцзахисту будуть отримувати від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду.

-
Хто може скористатися правом на оформлення субсидії?

-
Обмежень немає. Кожен може подати заяву та декларацію, але чи отримає добро, чи відмову – це вже вирішується індивідуально. До речі, кожне домоволодіння у квітні одночасно з рахунком для оплати енергоносіїв отримає спрощені форми заяви та декларації для звернення за призначенням субсидії.

-
А як щодо раніше діючих майнових обмежень – наявності двох автомобілів, успадкованого будинку-квартири, окрім основного житла, тощо?

-
Скасовуються усі обмеження: наявність у власності двох житлових приміщень чи двох автомобілів; наявність у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні; здача в найм житлового приміщення; здійснення покупки товарів, робіт та послуг (у тому числі оплата медичних послуг та навчання) на суму понад 10 прожиткових мінімумів. Враховується лише здійснення одноразової дороговартісної покупки на суму понад 50 тисяч гривень за останні півроку.

-
Тетяно Едуардівно, але ж при нинішній ранній весні, у квітні споживання газу менше, ніж, припустимо, у жовтні. Чи можна восени оформити субсидію?

-
Віднині держава запроваджує надання субсидій на 12 місяців, на весь рік, а не на опалювальний період, як було раніше. До того ж, встановлюється автоматичний принцип оформлення цієї допомоги на новий період. Тобто, вам не потрібно повторно звертатися до нашого управління, але за умови відсутності змін.

-
Кому саме призначається субсидія, якщо у домоволодінні мешкають три особи чи дві сім’ї?

-
Субсидія призначається одному із членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкриті особові рахунки на оплату комунальних послуг. Право на отримання субсидій мають господарства, у яких витрати на оплату послуг перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.

-
Куди слід подавати документи для оформлення субсидії?

-
Необхідно звернутися до нашого управління за адресою: вул. Шевченка, 70, а саме у відділ грошових виплат і компенсацій, який працює щоденно без перерви на обід відповідно до графіка роботи: понеділок – четвер з 8.00 до 17.15; п’ятниця – з 8.00 до 16.00; субота - з 8.00 до 14.00. У нас діє телефон «гарячої лінії» - 5-27-92, за яким ви можете отримати попередню консультацію. Документи для призначення субсидій можна надіслати і поштою.

- Чи можна вже зараз звертатися до вашої установи для оформлення субсидії і у який термін після подання заяви вона буде надана?

-
Субсидія призначатиметься на рік з місяця її звернення. Хочу акцентувати вашу увагу: нині лише квітень, тому варто подавати пакет необхідних документів, а спрощена система запрацює лише у травні. Для призначення компенсації братимуться до уваги доходи за попередній календарний рік без врахування сплачених податків. Після закінчення терміну отримання субсидії органи соцзахисту здійснюватимуть розрахунок на наступний період автоматично. Фахівці нашої служби збиратимуть інформацію без звернення громадянина і протягом 2-х місяців з початку нового періоду прийматимуть рішення щодо призначення (непризначення) субсидії власникам цих домоволодінь та письмово інформуватимуть про ухвалене рішення громадян.

-
Яку відповідальність несе заявник за недостовірну чи невірну інформацію?

- Усі члени домогосподарства дають згоду на обробку персональних даних про сім’ю, доходи, витрати, що необхідні для призначення житлової субсидії. У разі зміни обставин, які впливають на отримання субсидії (зміни у складі зареєстрованих осіб, у переліку житлово-комунальних послуг, що отримуються, умов їх надання, виконавців послуг, про купівлю товарів або оплату послуг), заявник зобов’язується у місячний термін повідомити орган соцзахисту населення. Якщо подані неповні чи недостовірні відомості про доходи та витрати мешканців будинку/квартири, тоді може бути відмовлено у призначенні субсидії або припинено її надання. У такому випадку заявник зобов’язується повернути надміру виплачену суму субсидії у подвійному розмірі.

-
Чи траплялися у Вашій практиці випадки повернення коштів?

-
Так, був випадок із бабусею, яка не вказала у декларації успадковану старезну хату у селі. Та в судовому порядку було вирішено, аби жінка повернула призначену субсидію.

-
Тетяно Едуардівно, то які ж норми споживання комунальних послуг, на які діє субсидія?

-
Соціальна норма житла - 13,65 кв. м на одну особу + 35,22 кв. м на родину. Соціальна норма споживання природного газу: 7 куб. м на 1 кв. м площі на опалення житла (в опалювальний період, крім того, застосовуються коригуючі коефіцієнти для розрахунку витрат природного газу на потреби опалення, а саме: для індивідуальних житлових будинків - 1,091, для багатоквартирних будинків - 0,526); 9 куб. м на особу на приготування їжі та підігрів води (газова плита за відсутності газового водонагрівача); 18 куб. м на особу на приготування їжі та підігрів води (газова плита за наявності газового водонагрівача).

Соціальна норма централізованого холодного водопостачання та водовідведення
- 4 куб. м на особу. Якщо нормативи на водопостачання і вивіз сміття, встановлені на місцевому рівні, менші, ніж соціальна норма, то при розрахунку субсидії враховуються місцеві норми.

Соціальна норма споживання електроенергії:
65 квт/год. на 1 кв. м площі – на опалення житла; 120 квт/год. на одну особу + 30 квт/год. на кожного іншого, але не більше 240 квт; у будинках, не обладнаних електроплитами та газовими водонагрівачами, - 90 квт/год. на одну особу + 30 квт/год. на кожного іншого, але не більше 210 квт за наявності газового водонагрівача.

Хочу також звернути увагу читачів на те, що Міністерством соціальної політики України розроблено спрощену модель калькулятора для розрахунку субсидії, яку реалізовано у форматі Ексель. Для підвищення поінформованості громадян про програму субсидій зазначений калькулятор найближчим часом буде розміщено на офіційному сайті міста.

                                          Записала Алла КАПЛЯ
 

Схема удосконаленого Порядку призначення житлових субсидій

 

 

  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa