головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
29-07-2013

Правильно сплачуйте за навчання

Зовсім недавно пролунав останній дзвоник у школах, але майже забулися такі хвилюючі дні іспитів і тестування, - вчорашні випускники та їх батьки вже у напруженні перед вибором подальшого місця навчання.


Відповідно до законодавства, суму коштів, сплачених на користь закладів освіти для здобуття середньої професійної або вищої освіти, можна включити до податкової знижки. За наслідками року можна подати декларацію та повернути частину утриманого із заробітної плати податку на доходи фізичних осіб.


Працівники Міндоходів Золотоніської ОДПІ пропонують ознайомитися із відповідями на деякі питання, які надає розділ "База знань" на сайті Міністерства доходів і зборів України minrd.gov.ua.

 

Які документи, крім податкової декларації про майновий стан і доходи, має подати платник податку, щоб скористатись правом на нарахування податкової знижки, щодо суми коштів, сплачених за навчання?

Фізична особа, яка має право скористатися податковою знижкою щодо коштів, сплачених за навчання, надає: відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема: квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери; договір з навчальним закладом; довідку про отримані у звітному році доходи; документи, які підтверджують ступінь споріднення; тощо.

Для прискорення проведення податковим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення зазначених сум доцільно надавати до податкового органу копії зазначених документів.

 

Чи включається до складу податкової знижки за навчання сума коштів, сплачена у звітному податковому році, але за семестри наступного року, якщо дані семестри складають один навчальний рік?

Сума коштів, яка сплачена у звітному податковому році за періоди навчання наступного року, не може бути включена до податкової знижки.

 

Чи має право скористатися податковою знижкою за навчання дитини один із батьків, якщо договір укладений між навчальним закладом та дитиною (в договорі зазначено П.І.Б. дитини) та квитанції на оплату оформлені на ім’я дитини, яка не має самостійних джерел доходу?

Законом України «Про освіту» встановлено, що за неповнолітніх дітей (до 18 років) договір на навчання повинен укладатися їх батьками, але в договорі при цьому обов’язково зазначається прізвище, ім’я та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини).

Враховуючи це, скористатися правом на податкову знижку за навчання дитини може один з батьків, за умови надання ним відповідних підтверджуючих документів, зокрема, договору про навчання дитини, який укладений між навчальним закладом та дитиною, квитанції про оплату за навчання, довідки про доходи.

При цьому, у договорі про навчання повинно бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові дитини

 

Чи має право на податкову знижку батько (матір) студента, який(-а) фактично здійснював(-ла) оплату за навчання, якщо студент працював і отримував заробітну плату?

Якщо студент протягом року одночасно навчався і працював, отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має сам студент за умови документального підтвердження понесених витрат на навчання, а не його батьки, так як він вже не перебуває на її утриманні.

Якщо студент працював та отримував доходи, відмінні від заробітної плати, то батьки мають право на податкову знижку.

Водночас, якщо студент влаштувався на роботу лише після закінчення навчання у звітному році і до моменту свого працевлаштування не отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має той з батьків, який фактично здійснював оплату за навчання.

 

Чи включаються до сум податкової знижки витрати за навчання на військовій кафедрі навчального закладу, що оплачуються згідно окремого договору?

Навчання на військовій кафедрі – це додаткова послуга навчального закладу, що не є обов’язковою у процесі безпосереднього навчання за обраним фахом, і оплачується окремо від плати за навчання згідно з укладеним з вузом договором на навчання за певним фахом, тому включення таких витрат до податкової знижки чинним законодавством не передбачено.

 

Чи має право платник податку на податкову знижку за навчання, якщо освіта отримується в декількох навчальних закладах, у тому числі за кордоном?

Платник податків, який навчається в декількох навчальних закладах України, при виконанні всіх умов, передбачених Податковим кодексом України, має право скористатися податковою знижкою на навчання. Платники податків, які навчаються за кордоном, права на податкову знижку у вигляді суми коштів, сплачених на користь закордонних закладів освіти, не мають.

 

Відповідь на запитання щодо податкової знижки на навчання, можна зателефонувавши до Золотоніської ОДПІ за телефонами 5-37-18 та 5-30-06, або відвідавши на сайті Міністерства доходів і зборів України minrd.gov.ua розділ "База знань".

 
 

За довідкою – до Центру обслуговування

 

На виконання завдання Міндоходів працівники Центру обслуговування платників податків Золотоніської ОДПІ оперативно та безкоштовно видають довідки, дозволи та свідоцтва, реєструють книги обліку доходів і витрат, реєстратори розрахункових операцій та надають інші послуги.

за перше півріччя у Центрі обслуговування надано майже 10 тисяч адміністративних, 434 консультаційних та 1253 інформаційних послуг. "Ефективне обслуговування платників податків є одним із основних пріоритетів роботи Золотоніської ОДПІ" – зазначила перший заступник начальника Золотоніської ОДПІ ГУ Міндоходів у Черкаській області Антоніна Миргородська.

Наразі на податковому обліку в Золотоніській ОДПІ перебуває більше 2,5 тисяч фізичних осіб – підприємців, більше 800 юридичних осіб та майже 30 тисяч громадян – платників земельного податку. Крім того 1,3 тисяча громадян подали декларації про одержані у 2012 році доходи.

Для отримання додаткової інформації та консультацій пропонуємо звернутися до Центру обслуговування платників податків Золотоніської ОДПІ, або відвідати на сайті Міністерства доходів і зборів України minrd.gov.ua розділ "База знань".

Побажання та пропозиції щодо удосконалення податкового та митного законодавства і поліпшення роботи Золотоніської ОДПІ можна залишити у спеціальній скриньці у Центрі обслуговування платників податків.

Золотоніська ОДПІ
  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa