головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
29-05-2013

Про роботу Інформаційно-консультативного Центру з питань пенсійного реформування в Україні

16 травня 2013 року відбулося чергове засідання інформаційно-консультативного центру з питань пенсійного реформування в Україні під головуванням заступника міського голови Судді С.В., на якому були присутні представники управління праці та соціального захисту населення, управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі, центру зайнятості, ОДПІ, від спілки роботодавців - представник ЗАТ „Золотоніський маслоробний комбінат”.

           
На порядок денний засідання було винесено 3 питання:

  1. Про стан виконання розпорядження голови ОДА від 17.10.2006 № 429 щодо сплати внесків до бюджету Пенсійного фонду за 2012 рік. Завдання на 2013 рік.
  2. Розширення пільг учасникам бойових дій.
  3. Про порядок виплати пенсії по дорученню через поштове відділення та банківські установи. Порядок виплати пенсії через банківські установи особам, які не отримують кошти з пенсійного рахунку більше року.

 

Загальновідомо, що своєчасність виплати пенсії, яка для багатьох її одержувачів є єдиним джерелом для існування, залежить від наявності коштів у бюджеті Пенсійного фонду. Для висвітлення питання про вжиті заходи щодо забезпечення своєчасності та повноти сплати внесків до бюджету Пенсійного фонду України, на засідання була запрошена Коротка Алла Василівна – перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі. Вона поінформувала присутніх про те, що у 2012 році управлінням Пенсійного фонду України в Золотоніському районі забезпечено виплату пенсій та грошової допомоги своєчасно та в повному обсязі. Загальна сума видатків на пенсійні виплати та інші заплановані витрати склала 337,0 млн.грн., що на 35,5 млн.грн. більше ніж за минулий рік.

 

За 5 місяців 2013 року виплачено пенсіонерам 148,4 млн.грн., що на 16,1 млн.грн. більше ніж за відповідний період минулого року.

 

У порівнянні з 2011 роком власні доходи управління зросли на 10,4 % і складають 152,8 млн.грн., що становить 100,7 % виконання планових завдань.

 

Протягом І кварталу 2013 року надійшло 35,5 млн.грн.

 

Станом на 01.04.2013 року заборгованість до Пенсійного фонду мають 5 підприємств та 11 фізичних осіб – підприємців на суму 447,6 тис.грн. Зросла на 6,5 тис.грн. і заборгованість по страхових внесках: на 1 квітня 2013 року  вона становить 60,8 тис.грн. Це суттєво впливає не лише на бюджет Пенсійного фонду, але й негативно відображається на розмірах призначених чи перерахованих пенсій.

 

Зростає заборгованість по коштам, які перераховують підприємства на виплату пільгових пенсій. І, якщо з частиною підприємств, що мають таку заборгованість, проводиться відповідна робота і є надія на перерахування цих коштів, то на такому підприємстві, як ВАТ „Супутник” ситуація практично безнадійна. Кошти на покриття виплати пенсій, призначених за роботу з шкідливими умовами праці, від підприємства не надходять.

 

Має місце і заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску. Боржниками є 5 підприємств та 98 фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності на суму 1547,0 тис.грн., зростання до початку року +679,3 тис.грн. По КС „Чиста криниця” заборгованість становить 859,4 грн. Керівник на засідання комісії  з розгляду питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат не з’явився.

 

154 фізичні особи – підприємці мають заборгованість в загальній сумі 303,2 тис.грн., в т.ч. по фінансовим санкціям за несвоєчасну здачу звіту за 2012 рік, по єдиному соціальному внеску за 2012 рік та за перший квартал 2013 року.

 

Загальна кількість застрахованих осіб по місту та району становить 15,6 тис. осіб, тоді як кількість одержувачів різних видів пенсій складає 23,1 тис. осіб. Потреба коштів на виплату пенсій по травень включно склала 184 млн.грн. Забезпеченість власними коштами на виплату пенсії становить 45%.

 

Урядом упродовж 2012 року ухвалено ряд законів, які спрямовані на підтримку підприємництва, стабілізацію соціального страхування та покращення фінансового середовища як для великого, так і для малого бізнесу, як то зменшення кількості перевірок за рахунок звуження кола осіб, що належать до високого або середнього ступеню ризику, приведено до квартальних терміни розрахунків з Пенсійним фондом підприємцями спрощеної системи оподаткування, уніфіковано з нормами Податкового кодексу строки сплати єдиного внеску для підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування та самозайнятих осіб тощо.

 

Також відповідно до Закону України „Про зайнятість населення” передбачаються пільги по сплаті єдиного внеску для роботодавців, які працевлаштовують на нові робочі місця строком не менше ніж на 2 роки безробітних громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (одинокі матері, діти-сироти, інваліди, особи, звільнені з місць позбавлення волі). Таким роботодавцям, у разі дотримання вимог Закону, компенсуватимуться витрати, пов’язані зі сплатою єдиного соціального внеску.

 

Коротка А.В., повертаючись до питання щодо наповнення бюджету Пенсійного фонду, попросила про підтримку у вирішенні питання щодо недопущення в подальшому виникнення заборгованості із виплати заробітної плати та внесків до Пенсійного фонду, бо вчасно перераховані внески є запорукою вчасно виплаченої пенсії та інших соціальних виплат.

           

Строкань Олена Петрівна – провідний спеціаліст відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління праці та соціального захисту населення ознайомила присутніх із змінами, що відбулися з 1 січня 2013 року з набранням чинності ЗУ „Про внесення змін до ЗУ „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, яким передбачено встановлення підвищень ветеранам війни, які визнані учасниками бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, та інвалідами війни ІІ та ІІІ групи, з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, в розмірі передбаченому законом для інвалідів війни І групи ( 50% прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність). Так, з 1 січня 2013 року мінімальні пенсійні виплати з урахуванням підвищень, допомог і надбавок, встановлені у розмірі не нижчому:

·        Для інвалідів війни І групи –   2547,90 грн.,

·        Для інвалідів війни ІІ групи – 2279,70 грн.,

·        Для інвалідів війни ІІІ групи – 2011,50 грн.,

·        Для учасників бойових дій    - 1475,10 грн.

 

У тих випадках, коли розмір пенсії менший за встановлений законодавством,  пенсіонерам надається дотація у розмірі, що не вистачає до мінімальної пенсійної виплати. Якщо ж загальний розмір пенсії у ветеранів більше, ніж мінімальна пенсійна виплата, пенсія не перераховується.

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2013 № 151 передбачено збільшення мінімального розміру пенсії інвалідам війни ІІ та ІІІ групи та учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр., яким виповнилося 85 років і більше, до розміру мінімальної пенсії інвалідів війни І групи – 2547,90 грн.

 

Управлінням Пенсійного фонду України в Золотоніському районі проведено значну роботу щодо своєчасного перерахунку та виплати пенсії зазначеній категорії пільговиків. У травні вони отримали пенсію з урахуванням змін.

 

Відповідно змінилися і пільги для цих осіб. З 1 січня 2013 року відповідно до змін, внесених до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни, яким виповнилося 85 років, а також інвалідам війни ІІ та ІІІ групи, яким виповнилося 85 років і більше, надаються пільги, передбачені для інвалідів війни І групи. Змінився і розмір щорічної виплати до 5 травня разової грошової допомоги. У цьому році для вищезгаданої категорії він становить 2415,0 грн.

 

Луцик Людмила Анатоліївназаступник начальника управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі поінформувала присутніх про те, що виплата пенсії згідно чинного законодавства здійснюється через об’єкти поштового зв’язку та через установи уповноважених банків з 4 по 25 число поточного місяця. На банківські установи припадає 64,3% виплачених коштів, на відділення поштового зв’язку – 35,7%. Виплата пенсії проводиться відповідно до графіка, складеного згідно запланованих надходжень. До 10 числа місяця, в першу чергу, проплачуються пенсії дітям-сиротам та інвалідам війни.

 

Порядок виплати та доставки пенсій об’єктами поштового зв’язку регламентується Інструкцією про виплату та доставку пенсій та соціальних допомог національним оператором поштового зв’язку, затвердженої наказом Міністерства транспорту та зв’язку України, Міністерства праці та соціальної політики України від 28.04.2009 № 464/156, постановою правління Пенсійного фонду України від 28.04.2009 № 14-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02.07.2009 № 592/16608.

           

Порядок виплати пенсії та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки в банках, затверджений постановою КМУ від 30 серпня 1999 №1596, регулює питання виплати пенсії в установах уповноважених банків.                                                  

 

Засідання пройшло в активному обговоренні актуальних питань.

 
             

Провідний спеціаліст управління праці                       

та соціального захисту населення                                              

Олена Строкань

 
 
 
 
 
  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa