головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
30-04-2013

Золотоніська ОДПІ інформує

До застосування реєстраторів розрахункових операцій новітнього зразка залишилося менше 60 днів

 

Золотоніська ОДПІ нагадує, що із 1 липня 2013 року починає застосовуватися відповідальність до суб’єктів підприємницької діяльності, які не встановлять новітню касову техніку.

Так, у разі неподання до органів державної податкової служби звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв’язку із 1 липня 2013 року до суб'єктів господарювання будуть застосовуватися фінансові санкції у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Необхідно відмітити, що почався активний перехід на нові касові апарати. Так Золотоніською ОДПІ у квітні їх було зареєстровано 13, в той час як у березні – лише 3. Як повідомили у сервісному центрі, у травні очікуються значні поставки касової техніки новітнього зразка, яку бажаючі зможуть придбати та вчасно зареєструвати.

Нагадуємо, що відповідно до Податкового Кодексу України не застосовувати реєстратори розрахункових операцій мають право платники єдиного податку першої – третьої груп. Для переходу на спрощену систему оподаткування необхідно подати відповідну заяву до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. При цьому не можуть бути платниками єдиного податку юридичні особи та фізичні особи - підприємці, які здійснюють продаж підакцизних товарів, крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива та столових вин.

 
 
Золотоніська ОДПІ
 
 

Майже 1300 ключів електронного підпису отримали платники податків в сертифікаційному центрі при Золотоніській ОДПІ

 

Пункт сертифікації ключів при Золотоніській ОДПІ розпочав свою роботу лише у січні цього року, а вже надав послуги 1252 платникам. Скористатися послугами пункту сертифікації змогли не лише платники Золотоніського, Драбівського та Чорнобаївського районів, а і жителі Канівщини, яким ключі видавала виїзна бригада, до складу якої входили і працівники Золотоніського пункту сертифікації ключів.

 

На процедуру оформлення платник витрачає не більше 5 хвилин. При цьому отримує можливість звітувати через мережу Інтернет не лише з податкових питань, а і до Пенсійного фонду та Статистики, а також користуватися іншими електронними сервіcами, які розробляє як Державна податкова служба України, так і сторонні розробники.

 

Слід зазначити, що з метою спрощення процедури отримання фізичними особами та підприємцями послуг ЕЦП, зменшено кількість реєстраційних заяв та перелік обов’язкових даних для формування електронного цифрового підпису. Платникам необхідно лише заповнити реєстраційну картку, надати ксерокопію паспорта і облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО) та мати із собою диск для запису електронного ключа.

 

Шановні платники податків! Якщо ви прийняли рішення перейти на електронну систему подання податкової звітності, звертайтесь до Золотоніської ОДПІ. Чекаємо вас за адресою: м.Золотоноша, вул.Шевченка, 153 каб. 200, довідки за телефоном: 5-27-84 та 5-30-06.

 
Золотоніська ОДПІ
 
 

Відбулась інтернет-конференція  «Впровадження електронної касової стрічки»

 

26квітня 2013 року на порталі «Діловий регіон» відбулась інтернет-конференція з питань запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронному вигляді. На запитання відповідав заступник голови ДПС у Черкаській області Павло Шпундра. Загалом надійшло до 50 запитань.

       
Пропонуємо вашій увазі відповіді на
окремі запитання, поставлені під час конференції.

1) Платник єдиного податку (аптека), ЕККА не має фіскального номера та використовується лише для роздрукування чеків покупцям. Чи потрібно такий апарат переобладнати та підключити до системи?

Такий апарат не потребує переобладнання, оскільки використовується для власного контролю. Але в разі фіскалізації апарат потрібно буде обладнати модемом

2) Скажіть будь ласка, яким чином буде доопрацьовуватися касова техніка, яка не відповідає вимогам та хто і коли цим буде займатися?

У суб’єктів господарювання існує два шляхи виконання вимог законодавства: перший — придбання РРО нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми; другий — доопрацювання існуючої касової техніки та приєднання до неї відповідних модемів для передання звітної інформації. З цих питань суб’єктам господарювання рекомендуємо звертатися до центрів сервісного обслуговування (ЦСО).

3) Доброго дня. Поясніть які переваги для суб’єктів господарювання від запровадження контрольної стрічки в електронній формі?

Основною метою запровадження зазначених норм є створення комфортніших умов для суб’єктів господарювання. Зокрема, передання інформації в електронному вигляді Міндоходів надає можливість платникам податків заощадити свій час, зменшити витрати на утримання касової техніки за рахунок відсутності необхідності друкувати паперову контрольну стрічку і зберігати її протягом трьох років. Крім того, використання контрольної стрічки призведе до значного зменшення кількості перевірок платників податку.

4) Яка користь для суб’єктів господарювання від запровадження контрольної стрічки в електронній формі?  Чи обов’язкове подання звіту за формою № 3ВР-1 до податкового органу після установки модему на старі РРО? Платник єдиного податку веде книгу обліку доходів і витрат. Чи повинен такий платник відповідно до норми щодо запровадження контрольної стрічки застосовувати РРО?

Головне - створення комфортніших умов для суб’єктів господарювання. Зокрема, заощадження часу платника, зменшення витрат на утримання касової техніки. Крім того, використання контрольної стрічки призведе до значного зменшення кількості перевірок платників податку. Замість подання звітності на паперових носіях один раз на місяць передбачено подання звітності на базі технології, розробленої Нацбанком України, дротовими або бездротовими каналами зв’язку. Для тих категорій платників, які відповідно до абзаців другого та третього п. 7 ст. 3 Закону про РРО не зобов’язані передавати звітну інформацію з РРО дротовими або бездротовими каналами зв’язку, залишається обов’язковим подання звітності на паперових носіях за формою № 3ВР-1 один раз на місяць до 15 числа місяця, наступного за звітним. Законом про РРО передбачено, що подавати звітність в електронному вигляді зобов’язані тільки ті суб’єкти господарювання, які при проведенні розрахункових операцій застосовують РРО.

       

Стенограму інтернет-конференції можно переглянути, звернувшись на портал «Діловий регіон»: http://dr.ck.ua/internetConference/?id=6

Головне управління Міндоходів у Черкаській області

 

 

Черкаська митниця Міндоходів: Добрі результати вже на початку змагань

 

У Черкасах щорічно проводиться чемпіонат обласної організації з міні-футболу. Працівники Черкаської митниці Міністерства доходів і зборів України прийняли участь у цьогорічному чемпіонаті. Вже на початку змагань показали гарні результати. Першими суперниками стали співробітники СБУ в Черкаській області та службовці внутрішніх військ.

 

Змагання з міні-футболу продовжуються. Наразі відбудуться фінальні ігри серед кращих команд. Бажаємо успіхів спортсменам!

***

Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом   реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

 Черкаська митниця Міндоходів

Головне управління Міндоходів у Черкаській області

     

 

5 черкаських підприємств - переможці рейтингу «Сумлінні платники податків-2012»

 

За рішенням Вищої рейтингової комісії Всеукраїнського рейтингу черкаська п’ятірка лідерів здобула перемогу в категорії малих підприємств та отримала звання Сумлінного платника податків по своїй галузі:

ТОВ "Фірма "Шанс" - у галузі будівництва;

ТОВ "Міський інформаційно-розрахунковий центр" - у галузі культури та науки;

ТОВ "Науково-інженерний центр "Сканер" - у галузі легкої промисловості;

ПАТ "Галлахер України" - у сфері торгівлі та послуг

Відокремлений структурний підрозділ пасажирської служби Одеської залізниці Пасажирський вокзал ім. Т.Г.Шевченка - у сфері транспорту та зв'язку.

Цього року в Рейтингу взяло участь майже дві тисячі підприємств з усіх областей України. На розгляд Вищої рейтингової комісії було подано 351 заявку від учасників - переможців на регіональному етапі (на обласному рівні перемогли 10 платників Черкаської області, нагородження відбулося 24 квітня).  

За рішенням Вищої рейтингової комісії гордістю країни щодо сплати податків є 64 підприємства. За умовами конкурсу, лідерів визначали за об’єктивними критеріями, в основі яких лежать цифри, що характеризують податкове навантаження на підприємство, благодійні витрати у доходах компанії-учасника за 2012 рік, середню зарплату штатних працівників і кількість офіційно працевлаштованих. Крім того, оцінювалися податкова дисципліна та кількість сплачених податків. Щоб урівняти шанси бізнесу різних розмірів і секторів економіки у конкурсі, виокремлено 11 галузевих номінацій. Причому в кожній із них окремо змагаються малі, середні й великі підприємства.

Урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків - 2012» відбудеться 23 травня у Києві.

Головне управління Міндоходів у Черкаській області

 

 

Бригади «швидкої податкової допомоги» допомогли 1833 черкащанам подати декларації про доходи

 

        

За чотири місяці роботи в рамках обласного просвітницького сервісу «Швидка податкова допомога» мобільні бригади здійснили 219 виїздів у села, на великі підприємства, на ринки міст. 4037 платників отримали за місцем роботи або проживання фахові консультації і допомогу, одній тисячі ста п’ятдесяти восьми платникам – допомогли скласти декларації.

     

Слід вказати, що у квітні ц.р. бригади розширили спектр послуг платникам. Так, запроваджено обслуговування на місцях суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та фізичних осіб з питань митного законодавства. Крім того відтепер під час виїздів фахівці Міндоходів проводять навчальні заходи (тренінги) по практичному використанню діючих електронних сервісів Міндоходів з використанням портативної комп’ютерної техніки. Перший такий захід провели 25 квітня працівники ДПІ у м.Черкасах на авторинку міста.

             Головне управління Міндоходів у Черкаській області

 

 

На рахунку пересувного пункту оформлення посилених сертифікатів 950 електронних ключів

 

         

За місяць роботи проекту «Сучасні сервіси – селу Черкащини!» відбулось сім виїздів, обслуговані платники шести районів області, оформлено 950 посилених сертифікатів електронного цифрового підпису (ЕЦП). Найголовнішим є те, що клієнти, які скористались безкоштовною послугою, зекономили 475 тисяч гривень на ключах та ще й певні кошти на дорогу до найближчого пункту видачі ключів. Про це розповів керівник проекту, заступник голови ДПС у Черкаській області Павло Шпундра.  

       

Він нагадав, що ЕЦП оформлюють на Черкащині відділ та пункти реєстрації користувачів, які працюють в обласному центрі, Золотоноші, Звенигородці та Умані при місцевих державних податкових інспекціях. Тут можна отримати ключі і для митних операцій, а також технічну підтримку раніше виданих «митних» ключів. Послуги з оформлення ключів та отримання відповідного програмного забезпечення для надання електронної звітності є безкоштовними. Процес оформлення ЕЦП триває від 5 до 10 хвилин.

     

Нагадаємо, завданням акції «Сучасні сервіси – селу Черкащини!» є оформлення посилених сертифікатів відкритих ключів за місцем проживання/роботи платників – жителів сільської місцевості; пропагування сучасних методів отримання податкової і митної інформації та відповідних послуг; спрощення і оптимізація податкових та митних процедур; популяризація електронних сервісів Міндоходів; навчальна та просвітницька робота серед платників. Як повідомляє Група з оформлення ЕЦП, найактивнішими користувачами безкоштовної послуги Міндоходів є платники м.Умані та району, Драбівського, Кам’янського, Тальнівського та Маньківського районів області.  

 

 Головне управління Міндоходів у Черкаській області

 

 

«Пульс» вирішує проблеми

 

        

Нагадуємо платникам, що інтерактивний сервіс «Пульс» приймає звернення представників бізнесу з податкових і митних питань.

        

Як стверджують фахівці Міндоходів, платники податків, що користувалися антикорупційним інтерактивним сервісом «Пульс», найчастіше (84% звернень) скаржилися на організаційні недоліки у роботі органів ДПС та проблеми з поданням електронної звітності. Після того як «Пульс» почав приймати інформацію не лише про податківців, а й про митну службу, 2% громадян поскаржилися на затримку митного оформлення вантажів, на черги на постах і пунктах.

       

При цьому у Міндоходів України наголошують, що досягли неабиякої оперативності в реагуванні на звернення платників – 95% порушених питань було вирішено протягом доби. Всього з початку року «Пульсом» скористалися 985 громадян.

      

Поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Міністерства доходів і зборів України, оперативно вирішали суперечності, що виникають у сфері адміністрування податків і під час здійснення митного контролю та митного оформлення, можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

 

Головне управління Міндоходів у Черкаській області

 

З електронним ключем Міндоходів можна звітувати до органів Пенсійного фонду й статистики

     

Відтепер ключ електронного підпису, виданий Акредитованим центром сертифікації ключів Міністерства доходів і зборів, дає змогу звітувати в режимі он-лайн не лише до органів Міндоходів, а й до органів державної статистики України та Пенсійного фонду України, використовуючи безкоштовний он-лайн сервіс «iFinZvit».
     

Більш детальну інформацію про безкоштовний он-лайн сервіс «iFinZvit» можна переглянути у розділі «Програмне забезпечення» офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД – http://acskidd.gov.ua.

     

Нагадаємо, що Акредитованим центром сертифікації ключів, що діє при Міністерстві доході і зборів України, за три місяці поточного року видано 217 тис. безкоштовних електронних ключів. Власниками цифрових підписів стали 147,2 тис. осіб. Також послугами центру скористалися 34 тис. юридичних осіб, які замовили 82,6 тис. посилених сертифікатів.

 * * *

Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Прес-служба Міндоходів
 


Міндоходів запрошує українських аграріїв до обговорення ефективності пільг

       

Фахівці українського Міністерства доходів і зборів готові до співпраці з представниками аграрного бізнесу та профільних бізнес-асоціацій задля детального обговорення питання підвищення ефективності та конкурентоспроможності сільськогосподарської галузі шляхом удосконалення податкової політики у цій сфері.

 

Такі заходи передбачені Національним планом дій на 2013 рік, затвердженим Указом Президента України для впровадження Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки.

       

Відповідно до Плану робоча група у складі фахівців Міністерства доходів і зборів, Міністерства фінансів та Міністерства економіки та торгівлі проводить інвентаризацію існуючої системи податкових пільг і детальний аналіз їх ефективності. Зокрема, вивчається вплив пільгового оподаткування галузевої спрямованості на економічне зростання галузі, а також пільгового оподаткування соціальної спрямованості - на зменшення рівня цін на товари, звільнені від оподаткування. Процес інвентаризації податкових пільг є довготривалим і потребує аналізу ефективності пільгового оподаткування не станом на певну дату, а в динаміці.

       

Інвентаризація пільг аграрного сектора має на меті, з одного боку, збереження державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції, а з іншого - недопущення використання спецрежиму оподаткування у схемах ухилення від сплати податків. Фахівці Міндоходів констатують, що сьогодні розповсюдженою є практика, коли пільговий режим оподаткування використовується крупними агротрейдерами для ухилення від оподаткування за рахунок використання схем оптимізації і фактично не виконує свою функцію стимулювання розвитку сільськогосподарської галузі.

      

На сьогодні розглядаються декілька варіантів реформування пільгових податкових режимів для сільського господарства з метою їх вдосконалення та збереження ефективної держпідтримки галузі.

       

Зокрема, на сьогоднішній день у рамках державної підтримки сільськогосподарської галузі в Україні функціонує спеціальний режим оподаткування для агропідприємств - одна з найбільших галузевих пільг з ПДВ. Цей режим оподаткування передбачає, що суми ПДВ, отримані від покупців у складі вартості поставлених сільськогосподарських товарів (послуг), не платяться до бюджету, а перераховуються на власні спеціальні рахунки сільгосптоваровиробників і залишаються в їх розпорядженні.

      

Тільки протягом 2012 року в розпорядженні сільськогосподарських товаровиробників було залишено 14,732 млрд. гривень. Крім того, сільськогосподарські підприємства отримують компенсацію від переробних підприємств за поставлене м'ясо в живій вазі і молоко. Джерелом цієї компенсації також є сума ПДВ, не сплачена до державного бюджету. Сума такої компенсації за 2012 рік становить 1,077 млрд. гривень.

      

Разом з тим, зростання пільг, що надаються сільськогосподарським підприємствам по сплаті ПДВ, не відповідає зростанню обсягу сільськогосподарської продукції. Починаючи з 2007 року такі пільги ростуть щорічно в середньому на 40%, у той час як зростання обсягів сільськогосподарської продукції з 2007 року не перевищує 20% (крім врожайних 2008 і 2010 років).

      

На даний момент розглядаються декілька варіантів реформування такої пільги з метою її удосконалення та забезпечення державної підтримки цієї галузі, в тому числі, перехід на загальну систему оподаткування податком на додану вартість із застосуванням зниженої ставки податку у розмірі 7% для операцій з поставки сільськогосподарськими підприємствами сільгосппродукції власного виробництва.

      

Крім того, Національним планом дій на 2013 рік передбачено реформування фіксованого сільськогосподарського податку, який на сьогодні обчислюється від незмінної нормативної грошової оцінки земель, зафіксованої на рівні 1995 року. Міндоходів вважає за доцільне запровадити нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення з урахуванням коефіцієнтів індексації та диференціацією для різних видів сільгоспвиробництва.


* * *

Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Прес-служба Міндоходів

 


Витрати підприємця для визначення об’єкта оподаткування визнаються на підставі первинних документів

 

 

Об’єктом оподаткування доходів фізичної особи-підприємця, який здійснює господарську діяльність та обрав загальну систему, є чистий оподатковуваний дохід.  Тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю фізичної особи - підприємця.

      

Такі витрати визначаються на підставі первинних документів, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку.

      

Нагадаємо, до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом ІІІ Податкового кодексу України.

Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою-підприємцем від провадження господарської діяльності,  визначено у ст. 177 розд. IV ПКУ.

             Головне управління Міндоходів у Черкаській області

 


Як отримати реєстраційний номер облікової картки дитині до 16 років

     

Дитина, яка не досягла шістнадцяти років або є неповнолітньою і ще не має паспорта, не може самостійно отримати документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі. Замість неї це може зробити один з батьків (усиновитель, опікун, піклувальник). Для цього необхідно пред’явити свідоцтво про народження дитини та документ, що посвідчує особу одного з батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника). Якщо свідоцтво про народження дитини видане не українською мовою, то треба подати засвідчений у встановленому законодавством порядку переклад такого свідоцтва українською мовою.

      

Документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі видається протягом п’яти робочих днів з дня звернення фізичної особи її законного представника або уповноваженої особи до державної податкової інспекції за місцем проживання. У такому документі зазначається реєстраційний номер Облікової картки.

     

Фізичні особи - громадяни України, які не мають постійного місця проживання в Україні або тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, отримання доходів, місцезнаходження іншого об’єкта оподаткування, можуть звернутися за отриманням документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, до будь-якої державної податкової інспекції. У такому разі строк видачі документа може бути продовжено до десяти робочих днів.

     

Відповідна норма передбачена р. VII Положення (далі – Положення) про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб –платників податків. Положення та додатки до нього (форми повідомлень, облікової картки, заяв, довідок, та ін.) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 06.11.2012 № 1147.

             Головне управління Міндоходів у Черкаській області

 


Зміна видів економічної діяльності у свідоцтві платника єдиного податку

       

Юридична особа може вносити зміни до раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку в частині видів господарської діяльності. Для цього їй необхідно подати відповідну заяву. Заява подається до органу ДПС за місцем реєстрації платника. Винятком є ситуація, коли планований вид діяльності не дає права юридичній особі застосовувати спрощену систему оподаткування та є підставою для анулювання свідоцтва платника єдиного податку. 

      

Зміни, зокрема, щодо видів господарської діяльності, до свідоцтва платника єдиного податку вносяться органом ДПС в день подання заяви.

      

Водночас, за бажанням платника раніше видане свідоцтво може бути замінено та отримано нове, у разі наявності відповідних обставин (зміна найменування суб’єкта господарювання, податкової адреси, місця провадження діяльності або видів господарської діяльності).

     

Оригінал свідоцтва зберігається у платника податку. Копія свідоцтва повинна розміщуватися на робочому місці найманого працівника.

     

Нагадуємо, що форма заяви, що подається до органу ДПС для внесення змін до свідоцтва платника єдиного податку затверджена наказом Міністерства фінансів  України від 20.12.2011р. № 1675 «Про затвердження форми свідоцтва платника єдиного податку та порядку видачі свідоцтва, форми та порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та форми розрахунку доходу за попередній календарний рік».

 


Головне управління Міндоходів у Черкаській області

 
 
 
 
 
 
  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa