головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
04-03-2013

Що думає наша молодь про ВІЛ?

Сьогодні на молодь чекає багато викликів, одним з яких є життя у світі, де поширюється ВІЛ-інфекція. В Україні ця хвороба прогресує швидкими темпами і єдина можливість зупинити її – не закривати очі на цю проблему, а поширювати знання про те, як можна захистити себе. Нещодавно структурні підрозділи міської ради провели засідання спеціальної координаційної ради, покликаної поєднати зусилля лікарів, місцевої влади та громади у боротьбі з поширенням інфекції у місті. За даними ЦРЛ у Золотоношв проживає 13 ВІЛ-інфікованих. Однак ці цифри офіційні, адже лише 4 % українців коли-небудь проходили тестування на виявлення ВІЛ-інфекції. Отже актуальним є проведеня інформаційно-просвітницьких кампаній і передусім серед молоді, найбільш уразливої до хвороби.

У лютому в одній зі шкіл нашого міста було проведено вибіркове опитування з метою виявлення рівня обізнаності молоді з проблем поширення ВІЛ-інфекції. Результати отримали доволі цікаві. В цілому учні 9-11 класів знають про остновні 3 шляхи передачі вірусу імунодифіциту людини (статевий, через кров, від матері до дитини), але у той же самий час виявились й стереотипні уявлення про ВІЛ та ВІЛ-позитивних людей.

Ось рейтинг найпоширеніших міфів про ВІЛ:


1. ВІЛ-інфекція передається через поцілунок. Нвсправді, у слині людини міститься невелика кількість вірусу. Для зараження партнера через слину необхідно не менше 3 литрів, тому поцілунки не можна розглядати як дин зі способів передаяі ВІЛ.

2. Заразитися можна у разі спільного відвідування басейну. Заразитися у басейні неможливо, оскільки ВІЛ не виживає у водному середовищі.

3. Можназаразитися через сльози, чихання чи кашель ВІЛ-інфікованої людини. Ні, адже вірус швидко гине на поврхні предметів та у повітрі. Не предається ВІЛ-інфекція і через спільне користування предметами побуту!

4. Небезпечно торкатися до ВІЛ-інфікованої людини. Неправда, шкіра людини – надійний бар’єр і тому неможливо заразитися торкаючись людини. Отже, абсолютно безпечними є рукостискання та обійми!

5. Комахи переносять вірус. ВІЛ не живе в організмі комах, до того ж концентрація вірусу недостатня. Якби комахи були переносчиками інфекції, людство вже давно би було повністю заражене.

6. ВІЛ-позитивна жінка не може народити здорову дитину. Це неправда. Сучасна медицина дає досить високу гарнтію (98 %!) того, що у ВІЛ-інфікованої жінки може народитися здорова дитина, якщо вона примала антиретровірусну терапію та не буде самостійно годувати дитину.

Важливим є і розуміння толерантного ставлення до людей, які живуть з цією хворобою, адже інфікуватися може кожен - так званих «груп ризику» більше немає і ми не можемо допустити дискримінаційного ставлення до цих людей, до того ж останнім часом зростає кількість ВІЛ-позитивних дітей. Позитивним є те, що більшість учнів не вважають, що ВІЛ-інфіковані діти мають навчатися в спеціальних навчальних закладах. Дійсно, ВІЛ-інфікована дитина не несе ніякої загрози іншим дітям і не заслуговує дискримінації. Однак, також молодь вказала в анкетах, що ВІЛ-інфіковані мають вказувати свій статус – чи в школі, чи на роботі. А це вже ніяк неприпустимо – адже ВІЛ-інфекція – це як і будь-яка інша хвороба – особиста справа людини, а ВІЛ-інфекція не передається через дружбу та спілкування. До того ж кожен сам має відповідати за свої вчинки і знати як захистити себе.

 

Черв’якова Оксана, відділ у справах сім’ї та молоді

 
  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa