головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
13-10-2011

Золотоноша: Подбайте про свою безпеку закордоном!

За останні роки сотні тисяч українок та українців їдуть на роботу за кордон. Причини можуть бути досить різними. Але одна з основних – бажання отримати гідну роботу та гідну заробітну платню. Психологи зазначають, що поїхати з дому хочуть і люди, які потерпали від домашнього насильства: жінку б’є чоловік, дочку або сина принижують батьки, чоловіка сварять за те, що не працює або мало заробляє, тощо. Молодь мріє побачити нові країни та зробити запаморочливу кар’єру топ-моделі або комп’ютерного генія. На жаль, доволі часто дійсність руйнує ці плани. Чужий світ виявляється жорстоким та байдужим, а людина в ньому обманутою та беззахисною. 


Найбільша небезпека, що очікує на всіх тих, хто вирішив поїхати на роботу за кордон, – це загроза стати жертвою торгівлі людьми. Торгівля людьми – це здійснювані з метою експлуатації вербування, переміщення, передача, переховування або одержання людей шляхом загрози силою чи її застосування або інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою або уразливістю положення, або шляхом підкупу, у вигляді платежів чи вигод, для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу. Для жінок це переважно робота хатньої робітниці, ведення домашнього господарства, проституція, порнографія, сфера розваг (танцівниці), сільське господарство; для чоловіків – робота на будівництві, сільське господарство; для дітей – жебракування, порнографія, секс-послуги, робота наркокур’єром тощо. 


На сьогодні немає статистики щодо людей, які перебувають у такому рабстві. Однак за даними Міжнародної організації з Міграції за останні 20 років понад 100 тис. українців стали жервами торгівлі людьми, при цьому переважна більшість – молодь! Це рабство є найгіршим і найтяжчим, оскільки справжній раб може врешті-решт звільнитися від кайданів, а людина, що не усвідомлює свого рабського становища, назавжди залишається рабом. Невипадково торгівля людьми прирівнюється до таких злочинів, як торгівля зброєю і наркотиками. Сім мільярдів доларів щорічно – такий дохід тіньового бізнесу від торгівлі людьми. 


Багато злочинних груп, що нелегально вивозять людей за кордон, часто виглядають як цілком солідні фірми. Це: Агенції моди, Бюро подорожей, Центри з працевлаштування, Танцювальні клуби та ансамблі, Міжнародні служби знайомств, Шлюбні агенції. Цей перелік ви можете продовжити… Останнім часом посередники почали все частіше їздити до маленьких міст та сіл, насамперед через те, що в таких населених пунктах важко знайти роботу, мало інформації про подібні злочини, і люди більше довіряють одне одному. Вони переконують вас виїхати за кордон або навіть в іншу область чи район і попрацювати у господарстві, у нічному клубі, барі тощо. 


Посередники – дуже добре навчені люди, вони вміють психологічно тиснути на людину, вмовляти її. Вони чітко висловлюють свою думку, по-доброму до вас ставляться, можливо, навіть пропонують сплатити за вас кошти за дорогу. Але якщо вам одразу пропонують фінансову допомогу, то це є перший крок, щоб втягнути вас у залежність та підпорядкування. Насправді посередники відпрацьовують свій відсоток за те, що вас завербують. Пізніше ви можете більше ніколи не побачити їх. Вашу увагу можуть привернути оголошення в газеті, в яких пропонується престижна робота за кордоном. До речі, за зміст таких оголошень редакції газет не несуть ніякої відповідальності. 

Як захистити себе та допомогти іншим? Поради тим, хто їде на роботу за кордон: Працювати за кордоном можна, але тільки легально. Що для цього потрібно? Потрібно знати про всі можливі ризики, а також мати якомога більше інформації. Її ви можете знайти через довідкові бюро, Інтернет, Центри зайнятості, громадські організації. 

Отже, якщо Ви їдете за кордон Обов’язково дізнайтесь, чи є у фірми ліцензія. І саме на працевлаштування за кордоном. Попросіть показати Вам оригінал ліцензії. Інформацію про ліцензування фірми Ви можете отримати в Центрі зайнятості вашої області, вашого міста чи району, а також за безкоштовним номером 527 (для всіх мобільних операторів). З’ясуйте, чи займалась фірма, яка обіцяє працевлаштувати Вас за кордоном, цим видом діяльності раніше? Може бути, що це колишня турфірма, що «перекваліфікувалась»? У такому випадку загроза виникнення різноманітних складнощів та неприємностей вельми велика. Спробуйте дізнатись долю попередніх клієнтів фірми, а ще краще – поговоріть з ними особисто.
 
Якщо вам відмовляють надати таку інформацію, це вже для вас серйозне попередження. Попіклуйтесь, щоб Ваш контракт було написано мовою, якою ви розумієтесь, а також, щоб у ньому було чітко позначено: Країна призначення, Ім’я роботодавця, Тип праці та умови праці, Умови оплати, Умови проживання та праці, Термін дії контракту, Краще мати справу з фірмами, які плату за свої послуги беруть не авансом, а вираховують із Вашої першої закордонної зарплати. Цю умову обов’язково потрібно обумовити в контракті. Але при цьому Ви маєте пам’ятати, що свою працю за кордоном Ви починаєте з боргу. 

Найголовніше – будьте уважні до своїх документів! Нікому не віддавайте свій паспорт навіть на нетривалий час. Документ, що засвідчує Вашу особу, має бути завжди тільки у Вас. Обов’язково залиште своїм друзям або родичам детальну інформацію про своє перебування за кордоном (адреса, контактний телефон), а також копію свого паспорта та контракту. Ми також радимо залишити свою фотографію та адресу Ваших іноземних друзів. Дізнайтесь номери телефонів українських посольств та консульських представництв за кордоном. Якщо Ви опинились у скрутній ситуації або Вам щось загрожує – подзвоніть у посольство чи консульство України. 

Якщо Ви, перебуваючи за кордоном України, загубили свій закордонний паспорт, за довідкою про підтвердження Вашої особи звертайтесь до консульських представництв або посольства України. Термін Вашого перебування на території іноземної держави вказаний у Вашій візі. Порушення візового режиму зробить неможливим Ваш подальший виїзд за кордон. Ніколи не намагайтесь перетинати державні кордони з нелегальними документами. Пам’ятайте, що знання хоча б елементарних слів іноземної мови значно полегшить Ваше перебування за кордоном і може врятувати в скрутну хвилину. 

Отже, проблема торгівлі людьми – надзвичайно актуальна. Саме тому силами молодіжного центру та волонтерів Корпусу Миру США протягом вересня у місті реаліовувався інформаційний проект, у рамках якого у парку Т. Шевченка було створено соціальну рекламу та проведено тренінгові заняття у навчальних закладах. 

Особливу подяку хочемо висловити волонтерам молодіжного центру, які активно включилися у проект. Це – Тонкопряд Сергій, Вчорашній Владислав, Мізін Дмитро, Могер Денис, Кулик Олександр, Клименко Анастасія (СШ № 1), Рожкова Анна (СШІТ № 2), Регурецька Вікторія та Ярош Наталія (ЗОШ № 3), Кириченко Аліна (гімназія ім. Скляренка), Жук Богдан та Оксана Талапко (ЗОШ № 5), Романенко Юлія, Лагутіна Ірина, Шамрай Анна та Ямборська Анастасія (ЗОШ № 6), Давидова Світлана (технікум ветеринарної медицини). За допомогою волонтерів відбулася й просвітницька акція “Я молодий – я маю право знати”, під час якої старшокласники поширювали буклети та книжки, у ких висвітлювалися питання безпечної роботи та навчання за кордоном. 


Оксана Черв'якова, 
відділ у справах сім'ї та молоді

  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa