головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
06-07-2011

Золотонісці прибирали Чапаєвські пляжі!

Літо, канікули, сонце, пляж... Коли всі школярі зайняті відпочинком, золотоніські підлітки не сидять на місці. Вже вкотре останні доводять свою активну громадянську позицію: то вони проводять екологічні квести і пробуджують свідомість громадян свого міста, то – організовують профілактичні акції в боротьбі із проблемою ВІЛ/СНІДу, то – закликають всіх до толерантності. Цього разу вони вирішили продовжити вже традиційну справу – боротьбу за чисте довкілля та за виховання екологічної свідомості. 


«Громадська школа ВАМ: відповідальність, активність, молодість» - під такою назвою наприкінці червня проходив волонтерський збір-похід для громадськоактивних школярів м. Золотоноші. Даний проект був організований Золотоніським міським відділом у справах сім’ї та молоді за фінансової підтримки Корпусу Миру США в Україні. Партнерами в реалізації проекту став Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр, РНГО «Центр соціального партнерства». 

Під час громадської школи її учасники навчалися, працювали як добровольці, обмінювалися досвідом, генерували нові ідеї стосовно екологічної просвіти, грали в ігри та просто весело із користтю проводили час. Що таке соціальні проекти, хто та для чого їх реалізовує, як втілити в життя власну суспільнозначущу ідею, хто такі фандрайзери та як шукати ресурси для свого проекту, як виховати у собі лідерські якості та для чого потрібно розвивати волонтерство??? ...– відповіді на всі ці запитання учасники школи отримували під час навчальних тренінгів. 


Практичне ж відображення всіх теоретичних знань вони втілили під час акції «Екодесант». Ідея здавалося б не нова , а швидше банальна – школярі прибирають прибережну зону від сміття...але, на жаль, все ще актуальна для Черкаської області, зокрема для місць громадського відпочинку. Виключенням не стали й узбережжя Дніпра, що на території с. Чапаївка: там де земля є приватною власністю і взята в оренду – чисто і стоять баки для сміття, ті ж території, які не мають конкретного власника, себто – належать громаді – тонуть у смітті, хоча туристів це не лякає і вони готові відпочивати на таких територіях. 

Своїми ж діями активні учасники школи ВАМ довели, що прибирання сміття – це справа загальна, і не завжди складна, а навпаки – весела. 180 м2 30 осіб можуть прибрати за 15 хвилин, а от кількість сміття зібраного із цієї площі - 10 мішків – насправді вражає. Але волонтери не обмежилися просто збиранням сміття, з метою попередження таких негативних проявів у майбутньому вони підготували та встановили інформаційні щити із написами-закликами до відпочиваючих: «Поважайте себе – не смітіть!», «Бережіть природу і вона віддячить вам», «Кожного дня щось зникає і цього вже не вернеш. Бережіть природу!». 

Під час громадської школи ВАМ світ побачили ще кілька ідей для майбутніх волонтерських проектів: «Подаруй тепло» - проект спрямований на допомогу дітям-сиротам; «Знайди себе» - ідея проекту полягає у тому, що старші волонтери проводитимуть цикл занять із декоративно-прикладного мистецтва для дітей з особливими потребами територіального центру соціальної допомоги м. Золотоноша; «ВухоЛапоХвіст» - сміливий і зовсім не дитячий проект про створення притулку для бездомних тварин на базі ветеринарного технікуму; «Кіноманія» - проект-ініціатива молоді щодо зміни роботи літнього кінотеатру м. Золотоноша; «Янголи із Золо» - ще один арт-проект, покликаний привернути увагу золотонісців до рідного міста. Учасники громадської школи «ВАМ» довели свою небайдужість до проблем громади, відповідальність і готовність працювати на благо суспільства, тож вони мають всі шанси, щоб втілити заплановані проекти у життя.
До справи взялися завзяті, активні й молоді, а це значить, що успіх не минучий! Натхнення ВАМ – ВОЛОНТЕРИ! 


Світлана Собова,
 Черкаська РНГО „Центр соціального партнерства”

  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa