головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
07-04-2011

Золотонісці об’єднують зусилля для подолання ВІЛ/СНІД

«Об’єднуємо зусилля для профілактики ВІЛ/СНІДу» - під такою назвою 4 квітня 2011 року р рамках проекту «Збережи життя» пройшов круглий стіл в м. Золотоноша. Метою зустрічі було зібрати всіх людей та організації, які працюють чи хочуть працювати у сфері первинної профілактики ВІЛ/СНІДу та напрацювати план спільної роботи, яку б проводили у м. Золотоноша.

На круглому столі було представлено різнопланові організації, які працюють у сфері профілактики – це і державні організації: система охорони здоров’я, відділ освіти та відділ у справах сім’ї та молоді м. Золотоноша, представники громадського сектору: організація «Червоний хрест», ГО «Нова надія» (м. Золотоноша) та Черкаського обласного відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ (м. Черкаси). Окрім цього на заході були присутні: менеджер проекту профілактики ВІЛ/СНІД PEPFAR Корпусу миру США в Україні – Андрій Чибісов, волонтерка Корпусу миру – Ванесса Рой, національний волонтер ВООН – Світлана Собова (яка була модератором процесу), волонтери Золотоніського молодіжного центру – Анна Буркут та Оксана Талапко, а також вчителі міських шкіл та ліцею, які взяли участь у тренінгу з профілактики в рамках проекту «Збережи життя». На початку всіх учасників привітала заступник міського голови – Світлана Суддя, яка наголосила на важливості теми круглого столу.

Даний круглий стіл став передзавершальним етапом в рамках проекту «Збережи життя», який з лютого 2011 року впроваджується в Золотоноші відділом у справах сім’ї та молоді в партнерстві та за фінансової підтримки Корпусу миру США в Україні.

Під час заходу всі присутні поділилися інформацією про те, що саме їхня організація чи вони особисто, роблять у сфері подолання проблеми поширення ВІЛ, про те, якими ресурсами володіють і які плани на майбутнє будують у цьому напрямі. Лікар-інфекціоніст – Людмила Рябчун та дерматовенеролог – Віталій Побиванець – повідомили статистичні дані щодо поширеності захворювання у м. Золотоноша, на разі на обліку перебуває 19 хворих, за останній рік від СНІД померло 2 особи. Але чи можна дані цифри вважати точними?... Так як хвороба може проявлятися лише після 6 місяців після зараження і не всі жителі готові добровільно проходити тестування, можна робити припущення, що певна кількість випадків зараження залишаються невиявленими і це становить ще більшу загрозу, адже люди, які не знають свого статусу можуть продовжувати заражати інших.

Директор Золотоніського міського центру соціальних служб для сім’ї, молоді та спорту – Віталій Кучерявий розповів про те, що наразі у Золотоноші є сім’я, яка взяла на виховання віл-інфіковану дитину, що є гарним показником рівня толерантності громадян до ВІЛ-позитивних людей.

Найбільше вразив виступ волонтерів молодіжного центру: Ані та Оксани, які вже проводять тренінги з профілактики ВІЛ/СНІД для своїх однокласників та однолітків у школах. Дівчата сказали про те, що підлітки надзвичайно цікавляться проблемою ВІЛ, адже навіть не зважаючи на юнацький максималізм – хочуть бути здоровими, а отже і потребують інформації щодо того як себе захистити.

Досить цікавим виявився досвід роботи організації «Червоний хрест», які проводять профілактичну роботу не лише у молодіжному середовищі а й на підприємствах міста та району для більш старшого населення. Представник же іншої ГО «Нова надія» - Сергій Собко, наголосив на тому, що проведення круглого столу вже є гарний сигнал, а те, що багато організацій говорять про одне і те ж – це теж добре, адже: «щоб учень запам’ятав, йому треба говорити 7 разів», тож насправді організації не дублюють роботу один одного, а швидше підсилюють.

Результатом роботи круглого столу стала домовленість всіх присутніх на ньому про спільну організацію та проведення профілактичної акції до Дня пам’яті померлих від ВІЛ/СНІД, який традиційно відзначають у травні. Першу зустріч робочої групи з організації заходу призначено на 8 квітня, так би мовити «по гарячим слідах».

Світлана Собова,
національний волонтер ООН у Черкаській області

  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa