Идеи бизнеса и готовые планы
головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
09-12-2010

Пенсії за віком багатодітним матерям і матерям інвалідів з дитинства

Державна підтримка сімей з дітьми позитивно вплинула на рівень народжуваності в Україні. Достатнє грошове забезпечення у вигляді одноразової допомоги при народженні, допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років, допомоги малозабезпеченим сім’ям, допомоги одиноким матерям, державних субсидій на житлово-комунальні послуги, пільг по оплаті ЖКП багатодітним сім’ям, дає можливість громадянам сміливо планувати родину, в якій буде зростати не одна дитина. 

Не залишаються наодинці із власним горем і батьки, які мають на утриманні хвору дитину. Для них передбачено виплату державної соціальної допомоги на дітей – інвалідів, а для одного з непрацюючих батьків - виплату цієї ж допомоги з урахуванням надбавки на догляд. 

Час спливає швидко, діти виростають і створюють власні родини, батьки старіють і досягають пенсійного віку. На що вони можуть розраховувати при виході на пенсію? По-перше: особи, які здійснюють догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку та один з непрацюючих працездатних батьків, що здійснює догляд за дитиною-інвалідом відповідно до статті 11 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” є застрахованими особами, а отже період отримання відповідної допомоги зараховується до страхового стажу. 

По-друге: згідно Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування жінки, які народили п’ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, і матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, за наявності не менше 15 років страхового стажу. При цьому до числа інвалідів з дитинства належать також діти-інваліди віком до 16 років. 

У разі відсутності матері, якщо виховання п’ятьох або більше дітей чи дитини-інваліда здійснювалось батьком, йому призначається дострокова пенсія за віком, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, за наявності не менше 20 років страхового стажу. 


Золотоніський МВК

  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa