головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
30-05-2009

Круглий стіл міських голів Центральної України

 

29 травня 2009 р. в Кременчуці (Полтавська обл.) за участі міських голів Полтавської, Кіровоградської та Черкаської областей відбувся круглий стіл „Проведення в Україні реформи місцевого самоврядування та реформи виборчого законодавства відповідно до вимог європейської інтеграції”. Захід провів Інститут трансформації суспільства (директор – Олег Соскін) у співпраці з Кременчуцькою міською радою.


Під час круглого столу:
 
~ Вироблено пропозиції до Закону України „Про вибори народних депутатів України” щодо проведення виборів за відкритими партійними списками.
~ Вироблено пропозиції до Закону України „Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” щодо проведення виборів за мажоритарним та мажоритарно-пропорційним принципом. 
~ Вироблено план заходів, які необхідно здійснити в обласних, міських, селищних радах для успішного впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
~ Ухвалено Положення про місцеві Громадські комітети з проведення реформи виборчої системи та реформи місцевого самоврядування, розроблене Інститутом трансформації суспільства спільно з міськими головами України.
~ Прийнято рішення про проведення Всеукраїнських національних зборів міських голів України, присвячених питанням реформи виборчої системи та реформи місцевого самоврядування в Україні.
~ Ухвалено Резолюцію учасників круглого столу, яку буде надіслано до Парламентської Асамблеї Ради Європи, а також до Офісу Ради Європи в Україні, Представництва Європейської Комісії в Україні, ОБСЄ.
~ Ухвалено та підписано Звернення міських та селищних голів України до Генерального секретаря Ради Європи пана Террі Девіса та Секретаря Венеціанської комісії пана Джанні Букіккіо щодо нагальної необхідності проведення в Україні реформи виборчої системи.


Учасники заходу: міські та селищні голови, представники міських та селищних рад Полтавської, Кіровоградської та Черкаської областей; керівники Інституто трансформації суспільства, регіональних відділень Асоціації міст Украни та громад; депутати Кременчуцької міської ради; засоби масової інформації.

Звернення
міських голів та лідерів громадських організацій України
до Генерального секретаря Ради Європи пана Террі Девіса та
Секретаря Венеціанської комісії пана Джанні Букіккіо


Звернутися до Вас нас змушує надзвичайна ситуація, що склалася в Україні в результаті внесення змін до виборчого законодавства щодо виборів депутатів як до Верховної Ради України, так і до місцевих рад. Вибори за пропорційною системою, яка впроваджена в Україні, призвели до руйнації парламентаризму, що в умовах парламентсько-президентської форми правління може набути незворотних рис. Про це своєчасно попереджала Парламентська Асамблея Ради Європи під час обговорення ситуації в Україні за терміновою процедурою на другій частині чергової сесії ПАРЄ, яка відбулася 16-20 квітня 2007 року в Страсбурзі.

Ми цілком згодні зі змістом Резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи „Функціонування демократичних інституцій в Україні” №1549 (2007) і підтримуємо заклики та рекомендації ПАРЄ щодо внесення змін до виборчого законодавства України шляхом запровадження відкритих партійних списків не в єдиному загальнодержавному окрузі, а у визначених регіональних округах.

Ми серйозно стурбовані тим, що сьогодні ні Президент України, ні Верховна Рада України, ні Кабінет Міністрів України не забезпечують виконання положень зазначеної Резолюції, не ініціюють змін українського законодавства задля приведення його у відповідність до рекомендацій ПАРЄ.

Ми звертаємося до Вас із проханням розглянути на черговій сесії ПАРЄ у 2009 році питання про виконання Україною положень Резолюції ПАРЄ №1549 (2007).

Ми також вважаємо за потрібне, щоб зазначене питання постійно знаходилося в полі зору Венеціанської комісії. Дуже важливо, аби Комісія стала більш ефективним та діяльним органом з контролю за реалізацією Україною рекомендацій Парламентської Асамблеї Ради Європи. Необхідно, щоб члени Венеціанської комісії працювали не лише з урядовими структурами щодо питань зміни виборчого законодавства в Україні, але й з незалежними громадськими організаціями та інституціями, зокрема з Інститутом трансформації суспільства (Київ, Україна).

Принагідно хочемо поінформувати Вас, що наразі вже понад 180 міських голів України підписали Звернення до керівних органів Ради Європи з проханням розглянути питання про виконання Україною Резолюції ПАРЄ №1549 (2007).

Просимо Вас призначити відповідальну особу для обговорення питання реформування виборчого законодавства в Україні.

З повагою,

Учасники круглого столу „Проведення в Україні реформи місцевого самоврядування
та реформи виборчого законодавства відповідно до вимог європейської інтеграції”
(м. Кременчук, Полтавська обл., 29 травня 2009 року)


Глухов М., Кременчуцький міський голова (Полтавська обл.)
Капець Н., секретар Комсомольської міської ради (Полтавська обл.)

Колесник А., Смілянський міський голова
Жалобний С, перший заступник Золотоніського міського голови (Черкаська обл.)

Немировський Я.. Новомиргордський міський голова (Кіровоградська обл.)
Крюков В., Знам’янський міський голова (Кіровоградська обл.)
Дигас В., Новоукраїнський міський голова (Кіровоградська обл.)
Руденко П., Гайворонський міський голова (Кіровоградська обл.)
Гуцаленко М., Петрівський селищний голова (Кіровоградська обл.)
Акусок Т., Новгородківський селищний голова (Кіровоградська обл.)
Данов К., Олександрівський селищний голова (Кіровоградська обл.)
Мищериченко Р., секретар Кіровоградської міської ради
Богоявленська О., секретар Олександрійської міської ради (Кіровоградська обл.)


Безносик Г., виконавчий директор Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України та громад


Круглий стіл в Кременчуці – це вже 13-й захід за участю міських голів, проведений Інститутом трансформації суспільства в регіонах України. Наразі вже понад 170 міських голів України підписали Резолюцію та Звернення до керівних органів Ради Європи про необхідність негайного внесення змін до виборчого законодавства України.


Прес-служба
Інституту трансформації суспільства

  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa