головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
26-03-2007

Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи
Золотоноша (Україна) і Лученець (Словаччина) виробляють модель співпраці

18–21 березня 2007 року в рамках проекту „Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Польща, Словаччина, Чехія, Угорщина)”, що впроваджується Інститутом трансформації суспільства (ІТС) та Міжнародним Вишеградським Фондом, відбувся робочий візит до міста Лученець (Словаччина) директора ІТС Олега Соскіна та делегації з міста Золотоноша. До складу цієї делегації входили Золотоніський міський голова Олексій Корпань та підприємці міста.


Делегація Золотоноші з мером міста Лученець


Мета візиту: знайомство з містом Лученець та його керівництвом; вивчення особливостей словацької системи місцевого самоврядування; ознайомлення з промисловим потенціалом та інвестиційними планами Лученця; окреслення основних форм і напрямів співпраці між Золотоношею та Лученцем; опрацювання Угоди про партнерство міст, підготовленої Інститутом трансформації суспільства, з метою її укладання під час візиту делегації Лученця до Києва та Золотоноші в травні 2007 р.


Під час зустрічі в мерії Лученця


Огляд візиту до Словаччини

19 березня 2007 р. відбулася офіційна зустріч української делегації з мером словацького міста Лученець паном Міланом Марко (primator Milan Marko), під час якої обговорювалися питання співпраці між містами Золотоноша і Лученець та Інститутом трансформації суспільства.

Мер Лученця пан Мілан Марко наголосив на важливості співпраці між містами в економічній сфері, оскільки Лученець прагне залучити нових інвесторів в економіку. Пан Марко зауважив, що неподалік їх міста розташований аеропорт для маленьких літаків. Лученець з’єднаний з європейськими трасами. Одним із найголовніших пріоритетів міста є активний розвиток промислово-інвестиційної зони Лученця „Industrial park Lucenec – South”, де знаходиться багато підприємств і робочих місць. Наразі територія Індустріального Парку становить 100 га. Іноземним інвесторам пропонується полегшені умови входження. Там створюються відповідні вищі школи, де люди можуть перекваліфікуватися. Австрійські підприємства у цій зоні займаються видобутком базальту. Теоретично, у міста є багато можливостей, але потрібно знайти практичні форми їх реалізації.

Щодо системи місцевого самоврядування пан Мілан Марко відзначив, що у Словаччині діє система громадського управління, яка поділяється на державне управління та самоуправління. Держава передає місцевому самоврядуванню більшість повноважень щодо розвитку території. На основі Закону про самоуправління, мерів міст і мерів маленьких селищ обирають прямим голосуванням. У місті Лученець 25 депутатів міської ради, а керуючим (виконавчим) органом є ратуша. Управляє ратушею найманий менеджер. Щоб прийняти будь-яке рішення, ратуша повинна провести переговори з міською радою. Заступник директора ратуші веде справи комунального господарства.

Пан Мілан Марко розповів, що в Лученці добре розвивається спортивна сфера, зокрема такі види спорту, як баскетбол, волейбол, авто- і мотокрос. Проводяться навіть чемпіонати Європи. Є дуже добрі умови для парашутного спорту. Є 15 літаків типу ультра-лайт (ultra light). Тричі проводились чемпіонати світу серед юніорів. У місті функціонують також атлетичний та хокейний клуби.


Золотоніський міський голова Олексій Корпань та мер міста Лученець Мілан Марко


Душек Ільчик, керівник ратуші Лученця, зауважив, що населення міста складає 30 тис. людей. І мерія відповідальна за їх комфортне проживання. Для цього вона забезпечує ефективну роботу різних соціальних служб – вивіз сміття, очищення води і т.д.

Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства (ІТС), керівник проекту, на зустрічі з керівниками міської влади Лученця сказав, що ІТС – це класичний науково-дослідницький центр. Він ініціював і впроваджує міжнародний проект „Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Польща, Словаччина, Чехія, Угорщина)”. Результатом проекту стало, зокрема те, що вдалося з’єднати Золотоношу і Лученець як одну з пар міст-партнерів. Окрім цього, сьогодні формується ще три пари партнерів: місто Пирятин та Пирятинський район (Україна) – місто Матесалка (Угорщина), місто Сміла (Україна) – місто Кендзєжин-Кожле (Польща), місто Гадяч (Україна) – місто Яромеж (Чехія). Проект унікальний тим, що він передбачає налагодження довготривалих зв’язків між містами України і містами Вишеградської четвірки. Українська делегація привезла проект Угоди про співробітництво між Лученцем і Золотоношею, розроблену Інститутом трансформації суспільства, для обговорення, а згодом і підписання.

ІТС має багато напрацювань у сфері формування партнерств українських міст з іншими європейськими містами. Останні проекти Інституту здійснювалися з Фінляндією і Польщею. Інститут трансформації суспільства має налагоджені партнерські відносини зі 150 містами України. Золотоноша входить до цієї системи. ІТС розробив для Золотоноші веб-сайт, який долучили до Інтернет-холдингу www.soskin.info (49 сайтів, у тому числі 36 сайтів українських міст). Зараз ІТС залучив місто Золотоношу до Вишеградського проекту. Інститут професійно розробляє такі матриці для міст-партнерів, особливо в інвестиційному, економічному плані.

Пан О. Соскін звернув увагу на те, що Посол Словаччини в Україні пан Урбан Руснак, який є одним із засновників Вишеградського фонду, усіляко підтримує просування проекту „Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи”. Адже всі розуміють його важливість та унікальність, особливо в контексті європейського вибору України.

Золотоніський міський голова Олексій Корпань відзначив, що Інститут трансформації суспільства дійсно має великі набутки в напрямі розвитку місцевого самоврядування та формування партнерських пар міст. ІТС працює з різними країнами Європи, підтримує зв’язки з європейськими послами. Наочний приклад – зібрання учасників проекту „Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Польща, Словаччина, Чехія, Угорщина)” у Посольстві Словаччини (Київ, 23 січня 2007 р.).

Говорячи про перспективи співпраці зі словацьким містом, пан Корпань підкреслив, що Золотоніська міська влада розуміє важливість культурних та спортивних зв’язків, але найголовніше – налагодження відносин із лученецькими підприємцями та інвестиційними структурами. Якщо розвиватимуться бізнес-стосунки, то буде міцнішати культурна, освітня, науково-дослідницька сфери. Олексій Корпань вважає, що не менш важливим є обмін інформацією у здійсненні місцевого самоврядування та підприємницької діяльності двох міст-партнерів.

19 березня 2007 р. делегація з міста Золотоноші відвідала Лученецький інформаційний центр та ознайомилась із роботою відкритого офісу Лученецького міського виконавчого комітету.

20 березня 2007 р. Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, мав зустрічі у Братиславі з керівництвом Міністерства закордонних справ Словаччини і Вишеградського Фонду. Розглядалися питання щодо подальшої співпраці та можливих форм підтримки зусиль України на шляху євроатлантичної інтеграції.

20 березня 2007 р. українська делегація оглянула міський бізнес-центр, інвестиційно-промислову зону Лученця „Industrial park Lucenec – South”, спортивно-рекреаційну зону (сучасний басейн, льодовий стадіон тощо). Міська влада та підприємці Золотоноші на практиці побачили, що Лученець – чудове місце для інвестицій.

Цього ж дня Олег Соскін, керівники Золотоніської міської влади та бізнес-структур зустрілись із підприємницькими колами міста Лученець та обговорили майбутні форми співпраці.


м. Лученець


Про економіку Лученця

У минулому Лученець належав до економічно розвинутих районів, з індустріальною базою, яка спиралася на обробку сировини (будівельні матеріали, скляна промисловість), деревини (меблева промисловість), сільськогосподарських продуктів (харчова промисловість). Важливу роль відігравала текстильна промисловість і машинобудування. Великі текстильні та машинобудівні заводи – сьогодні майже зникли. З 1980 року харчова промисловість та виробництво будівельних матеріалів стали головними гілками індустріальної структури місцевості. Модифікація є характерною рисою промисловості регіону, але головного не вистачає: будівництва заводів та подальшого розвитку промислових комплексів регіону.

Нинішня структура промисловості Лученця виглядає таким чином:
- Харчова промисловість - 45%
- Виробництво будівельних матеріалів - 27%
- Машинобудування - 15%
- Інші галузі промисловості - 3%

Підсумки

Золотоніський міський голова Олексій Корпань та мер міста Лученець Мілан Марко розглянули Угоду про партнерство і співпрацю, яку розробив Інститут трансформації суспільства. Між сторонами було досягнуто домовленість про підписання цієї Угоди під час візиту керівництва словацького міста Лученець до Золотоноші у травні 2007 р.

Прес-служба Інституту трансформації суспільства
  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa