головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
19-01-2018

Презентація роботи Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за 2017 рік

Безоплатна вторинна правова допомога — це правова допомога, що надається для захисту прав людини в суді за рахунок коштів Державного бюджету України.

Надання такої допомоги забезпечують 100 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги по всій в Україні, які розпочали роботу з 1 липня 2015 року. 

Лише в Черкаській області створено 4 таких центри: в м. Черкаси, Золотоноша, Сміла та Умань.

Золотоніський місцевий центр забезпечує доступ до безоплатної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах для цілої низки соціально-незахищених категорій громадян, а також свідкам і потерпілим у кримінальному провадженні, якщо вони належать до категорій, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу відповідно до вимог статті 14 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу».

 

Як звернутися до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги?

До місцевого центру за місцем свого фактичного проживання незалежно від місця реєстрації подають звернення особи, які досягли повноліття. Якщо ж звернення стосуються дітей, то повинні бути законні представники. Звернення осіб, визнаних судом недієздатними або дієздатність яких обмежена судом, подають опікуни або піклувальники.

Разом з особистим зверненням до Центру подають документи, що підтверджують належність заявника до однієї з вразливих категорій населення, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Потім приймають відповідне рішення по кожному конкретному випадку, зважаючи на специфіку питання і категорію особи. Центр забезпечує лише першу зустріч клієнта з адвокатом, який пройшов відбір і має право працювати в нашій системі. Держава оплачує лише послуги адвоката, а судові витрати лягають на плечі громадянина.

З метою забезпечення та розширення доступу до якісної безоплатної первинної та вторинної правової допомоги, відповідно до Плану заходів з реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвитку системи надання безоплатної правової допомоги, із 1 вересня 2016 року у смт. Драбів, смт. Чорнобай та м. Каневі відкрито бюро правової допомоги, які є структурними відділами Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Мета бюро — розширити можливості для отримання безоплатної вторинної правової допомоги певним категоріям осіб, які потребують правової допомоги. Завдання  - захист прав і свобод людей, покращення правової обізнаності та правової культури, наближення надання юридичних послуг до населення, надання юридичної консультації кваліфікованими фахівцями.

З початку жовтня 2016 року
у місцевому центрі запрацював новий відділ - відділ  представництва, який, на рівні з адвокатами, забезпечує:

- здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами на підставі довіреності, виданої особою, яка звернулася за наданням безоплатної вторинної правової допомоги;

- складення документів процесуального характеру за зверненням суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу після прийняття рішення про надання такої допомоги.

В Золотоніському місцевому центрі та бюро правової допомоги можна отримати наступні послуги:


- правову  інформацію, консультації і роз”яснення з правових питань;

- складення заяв, скарг та інших документів правового характеру;
- представництво інтересів осіб в судах, інших державних органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
- доступ до онлайн – сервісів Міністерства юстиції України.

З метою  створення доступних умов для легалізації громадських формувань на Золотоніський МЦ  з надання безоплатної вторинної правової допомоги покладено функцію з прийняття та видачі документів для державної реєстрації громадських організацій.

Станом на 29 грудня 2017 року, працівниками центру прийнято та надано кваліфіковану правову допомогу 4865 особам, переважно з питань спадкового, сімейного, земельного, житлового законодавства та соціального захисту, видано 406  доручень адвокатам та 248 доручень штатним працівникам для надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Для громадян, які мають потребу в безоплатній правовій допомозі , але в силу різних причин не мають можливості її отримати, звернувшись безпосередньо до місцевого центру або до бюро правової допомоги забезпечено роботу 36 дистанційних пунктів та надано правову допомогу 330 особам.

З метою спрощення доступу до безоплатної правової допомоги  та задоволення потреб у правових послугах, осіб, які проживають або перебувають у віддалених населених пунктах протягом 2017 року здійснено 48 виїздів та надано правову допомогу 247 особам.

З метою підвищення рівня правової обізнаності громадян щодо їх прав та захисту вразі порушення, протягом 2017 року фахівцями центру проведено в навчальних закладах, установах та організаціях близько 287 правопросвітницьких заходи у формі виховних годин, бесід, зустрічей, круглих столів, семінарів, правових уроків, бесід, флешмобів тощо та висвітлено в засобах масової інформації (газетах та радіо) 126 інформаційних матеріалів  з правової тематики.

Куди звернутися за безоплатною вторинною правовою допомогою?


Золотоніський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Золотоноша, вул. Новоселівська, 1, 2 поверх, офіс 17.

Графік роботи Центру: Пн-Пт: 09:00 — 18:00 (без обідньої перерви),
тел.: (04737) 2-35-83.

Адреси бюро:


Відділ “Канівське бюро правової допомоги”:


м. Канів вул. Шевченка, 6, другий поверх (приміщення Ощадбанку) контактний тел.  (04736) 3-69- 62 (керівник — Васильченко Олена Володимирівна).

Відділ “Драбівське бюро правової допомоги”:


смт. Драбів, вул. Шевченка, 11 (колишнє приміщення юстиції) контактний тел. (04738) 3-02-59 (в.о. начальника відділу  — Носенко Володимир Михайлович).

Відділ “Чорнобаївське бюро правової допомоги”:


смт. Чорнобай, вул. Центральна, 211 (колишнє приміщення юстиції) контактний тел. (04739) 2-34-57 (керівник — Копійка Інна Миколаївна).
  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa