головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
05-12-2017

Про податкову знижку за навчання + алгоритм нарахування знижки

Право на податкову знижку передбачає можливість громадян повернути собі частину податку на доходи фізичних осіб, утриманого протягом року із заробітної плати.

Якщо у 2016 році громадянин оплачував своє навчання для здобуття середньо професійної або вищої освіти або навчання іншого члена його сім'ї першого ступеня споріднення, то він має право на отримання податкової знижки. У розрахунку за кожний повний або неповний місяць навчання протягом 2016 року сума, яка відноситься до складу податкової знижки не повинна перевищувати 1 930 грн.

Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення, згідно з законом, вважаються її батьки та батьки її чоловіка або дружини, її чоловік або дружина, діти як такої фізичної особи, так і її чоловіка або дружини, у тому числі усиновлені ними діти. Інші члени сім'ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

Для отримання права на податкову знижку пропонуємо врахувати такі особливості:


- одночасно обидва батьки скористатися правом на податкову знижку на навчання дитини (іншого члена сім'ї першого ступеня споріднення) права не мають. При навчанні платника податку або члена його сім'ї першого ступеня споріднення витрати, понесені у зв'язку із оплатою навчання, можуть бути включені до податкової знижки одного з таких членів за їх вибором.

- на податкову знижку бабця (дід), сестра (брат), тітка (дядько) або інші особи, які сплачували за навчання студента у вузі, не мають права.

- якщо договір на навчання укладено між вузом та студентом (дитиною), у документах (квитанціях) про оплату навчання зазначено П.І.Б. дитини-студента, а за податковою знижкою звертається платник податку - батько цього студента, то якщо студент не одержує доходів у вигляді зарплати, батько має право на податкову знижку.

- якщо договір на навчання укладено між вузом та батьком студента, а квитанції на оплату оформлені на ім'я студента, який не має самостійних джерел доходу, то у батька є право на податкову знижку.

- якщо громадянин навчається сам та навчає дитину або 2-х і більше своїх дітей, обмеження щодо не перевищення суми сплачених на навчання коштів понад 1 930 грн. у 2016 р., стосується загальної суми, сплаченої платником податку за навчання всіх членів сім'ї першого ступеня споріднення, за умови, що сума нарахованої податкової знижки не перевищує суми зарплати, одержаної протягом такого звітного року.

- якщо студент у 2016 р. навчався та працював і отримував зарплату, то він за наслідками 2016 р. є платником податку з доходів фізичних осіб і право на звернення на податкову знижку має він, а не члени його сім'ї першого ступеня споріднення (батьки). Якщо ж студент протягом звітного року одержував доходи, відмінні від зарплати, зокрема, від виконання договорів цивільно-правового характеру (разового договору, договору підряду тощо), які не є трудовими договорами, то члени його сім'ї першого ступеня споріднення мають право на податкову знижку щодо сум, сплачених за навчання такого студента.

- кількість місяців навчання, які приймаються для розрахунку податкової знижки, визначається навчальним закладом у договорі, а якщо це не зазначено договором, то платник податку, який реалізовує право на податкову знижку, повинен пред'явити довідку з такого навчального закладу щодо кількості місяців навчання (тривалість семестрів) у звітному податковому періоді (році).

- при розрахунку сум податку, що підлягає поверненню платнику податку у зв'язку із реалізацією права на податкову знижку щодо вартості навчання на заочній формі, слід враховувати 12 місяців навчання у звітному податковому році.

- якщо батьки розлучені і дитина проживає з матір'ю, а за навчання цієї дитини сплачує батько, право на податкову знижку за навчання своєї дитини у такому випадку батько має, якщо батько не позбавлений батьківських прав та його дитина не всиновлена іншим платником податку (наприклад, новим чоловіком колишньої дружини).

- якщо підприємство нараховувало, але не перераховувало протягом року до бюджету податок з виплачуваної працівнику зарплати, то такий платник податку за підсумками такого податкового року не має права на податкову знижку.

- до податкової знижки не включається плата за навчання на військовій кафедрі, оскільки це додаткова послуга навчального закладу, яка не є обов'язковою у процесі безпосереднього навчання за обраним фахом і оплачується окремо (додатково) від плати за навчання згідно з укладеним з вузом договором.

- у розрахунок податкової знижки громадянина приймаються суми коштів, сплачені на користь вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладів освіти для компенсації вартості навчання у інтернатурі та магістратурі.

- навчання в аспірантурі не відноситься до одержання вищої освіти, а оплата за навчання в аспірантурі не може бути включена до складу податкової знижки платника податку.

- включення до податкової знижки оплати за навчання на підготовчих курсах для вступу до вузів не передбачено чинним законодавством.

- правом на податкову знижку не можуть скористатися самозайняті особи, зокрема суб'єкти підприєм­ницької діяльності та особи, що про­вадять незалежну професійну діяль­ність по доходах від такої діяльності.

- податкову знижку не можуть одержувати військовослужбовці, які одержують не заробітну плату, а грошове утримання.

Крім того, податковою знижкою може користуватися виключно резидент.

Витрати на навчання мають бути підтверджені платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів (угод), що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У документах обов’язково повинно бути відображено вартість послуги та строк її надання.

Необхідні документи для оформлення податкової знижки:


1. Довідка про отриманий у 2016 році дохід у вигляді заробітної плати та утриманий податок з доходів фізичних осіб виданої роботодавцем.

2. Паспорт та копію довідки про присвоєння номеру облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) (дитини та того з батьків, хто подає декларацію).
3. Копію договору з навчальним закладом про платне отримання середньої професійної або вищої освіти.
4. Копії платіжних документів (квитанції, платіжні доручення та інше), які підтверджують сплату за навчання на користь закладів освіти у 2016 році.
5 Свідоцтва та копію про народження дитини (студента).
6. Довідка з навчального закладу про кількість місяців навчання дитини.

Вказані документи необхідно додати до податкової декларації, у якій платнику слід відобразити підстави для нарахування податкової знижки, із зазначенням конкретних сум та не пізніше 31 грудня  2017 року подати до фіскального органу за місцем своєї податкової адреси.

Зверніть увагу, що при оплаті закладу освіти за навчальні послуги однією сумою за весь навчальний рік (2016-2017 рр.) включатиметься до податкової знижки сума коштів, сплачена за звітний податковий рік, тобто витрати понесені тільки за 2016 рік.

Якщо платник податку не скористався правом на отримання податкової знижки за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Алгоритм нарахування податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку на суму витрат, понесених за навчання за наслідками звітного податкового 2016 року розраховується наступним чином
:

-     визначається база оподаткування шляхом зменшення річної суми нарахованої заробітної плати на суму страхових внесків до Накопичувального фонду, а також на суму податкової соціальної пільги (ПСП) за її наявності (інформацію щодо сум нарахованого загального річного оподатковуваного доходу, застосованих ПСП та утриманого податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) фізичні особи отримують у вигляді довідки про доходи від свого роботодавця);

-     на підставі підтверджувальних документів визначається сума (вартість) витрат платника податку – резидента, дозволених до включення до податкової знижки, яка не повинна перевищувати для студентів, які навчаються на заочній, вечірній, дистанційній формі навчання – 23160 грн. (1930 грн. х 12 міс.), для денної форми навчання – 19300 грн.

 

  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa