головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
05-12-2017

Право на податкову знижку за користування іпотечним житловим кредитом + алгоритм нарахування знижки

Податковим кодексом України передбачена можливість подання декларації про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки. До такої знижки включаються фактично здійснені платником протягом звітного податкового року витрати, зокрема, в частині суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом.

Витрати повинні бути підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, наприклад, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково має бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Договори платника податку, який бажає  отримати податкову знижку за проценти іпотечного житлового кредиту, повинні відповідати, таким умовам:

- у кредитному договорі слід зазначити, що метою його надання є придбання (будівництво) житла, яке кредитор приймає у заставу;
- до кредитного договору обов’язково слід укласти договір іпотеки (застави) нерухомості, що придбавається чи будується;
- договір іпотеки (застави) обов’язково має бути нотаріально посвідченим;
- податкова знижка надається виключно резиденту України, який має реєстраційний № облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);
- податкова знижка надається тільки тим особам, які отримують доходи у вигляді заробітної плати (тобто, якщо особа отримує дохід як приватний підприємець або іншим чином, але не у

вигляді зарплатні, право на податкову знижку у такої особи не виникає);
- податкову знижку не можуть одержувати військовослужбовці, які одержують не заробітну плату, а грошове утримання;
- податкова знижка надається тільки громадянам, прописаним у житлі, яке куплене в кредит, тобто це має бути основне місце проживання.

Для отримання такої податкової знижки платнику разом із декларацією необхідно надати до органу державної податкової служби наступні документи:
- кредитний договір та нотаріально завірений договір іпотеки(+ копія);
- відповідні платіжні документи, в яких чітко визначено суму сплачених відсотків за користування іпотечним кредитом та прізвище, ім’я, по-батькові платника податку як платника цих процентів (рахунок з відбитком каси про перерахування коштів, платіжне доручення банку з відміткою про перерахування коштів) (+ копія); 
- паспорт платника податку з позначкою про реєстрацію за місцезнаходженням житлового будинку (квартири, кімнати), щодо якого оформлено іпотечний житловий кредит(+ копія);
- реєстраційний номер облікової картки платника податку (+ копія);
- довідку з місця роботи про нарахування (виплати) доходу у вигляді заробітної плати (оригінал).

З метою отримання податкової знижки декларація подається не пізніше 31 грудня 2017 року до територіального органу фіскальної служби за місцем своєї податкової адреси.

Сума коштів, яка підлягає поверненню платнику податку за наслідками податкової декларації за 2016 рік, зараховується на банківський рахунок платника податку, відкритий у  будь – якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після подання такої декларації.

Якщо до кінця 2017 року ви не скористаєтеся правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2016 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Алгоритм розрахунку податкової знижки розраховується наступним чином:


-    визначається база оподаткування шляхом зменшення річної суми нарахованої (виплаченої) заробітної плати на суму єдиного соціального внеску та податкової соціальної пільги з урахуванням положень п.164.6 ст.164 ПКУ. При цьому, інформацію щодо сум нарахованого загального річного оподатковуваного доходу, застосованих податкових соціальних пільг, утриманого єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб фізичні особи отримують у вигляді довідки про доходи від свого роботодавця;

-    на підставі підтверджувальних документів визначається сума витрат у вигляді частини суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, яка з урахуванням коефіцієнту, включається до податкової знижки;

-    розраховується сума податку на доходи фізичних осіб, на яку зменшуються податкові зобов’язані у зв’язку з використанням права на податкову знижку, шляхом різниці між базою оподаткування та понесеними платником податку витратами у вигляді частини суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, помноженої на ставку податку.

-     здійснюється порівняння розрахункової суми податку із сумою податку, фактично утриманого із заробітної плати за рік.

У разі, якщо сума податку, утриманого із заробітної плати, перевищує розраховану суму податку, то така сума підлягає поверненню платнику податку.
  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa