головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів








Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика



   Міські новини

  
15-11-2017

Чому оподатковуються тітчині подарунки?

«Мої батьки – пенсіонери отримали торік спадок від тітки. При оформленні сплатили мито, а податків не сплачували, тому що вважали, що доходи від рідні не оподатковуються. Недавно батькам прийшла квитанція про сплату податку – це правильно?»

У зв’язку із значною кількістю запитань з даного приводу та подібних головне управління ДФС у Черкаській області висвітлює питання оподаткування доходів у вигляді подарунку та/або спадку у поточному році та нагадує про особливості сплати податків обдарованими та спадкоємцями минулоріч.

Так, з 1 січня 2017 року за ставкою 0% оподатковуються подарунки та об’єкти спадщини отримані від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення.

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік/ дружина, діти, у тому числі усиновлені. Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері  і з боку батька, онуки.

Ще одне. У 2017 році у разі дарування/спадкування об’єктів, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається. Підстава: Закон України від 23 лютого 2017 року №1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини», який змінив порядок оподаткування доходів у вигляді подарунків/спадщини та визначив необхідність оцінки об’єктів оподаткування в окремих випадках.

Водночас (ст. 174 Податкового кодексу України) доходи у вигляді подарунків/спадщини не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення оподатковуються податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 5% та військовим збором за ставкою 1,5%. А майно, успадковане від нерезидента (або успадковане нерезидентом) оподатковується ПДФО за ставкою 18%  та військовим збором за ставкою 1,5%. Аналогічно і щодо подарунків від нерезидентів/нерезидентам. Окрім того вказані доходи відображаються у декларації про майновий стан і доходи за звітний рік, крім нерезидентів, які сплачують податок до оформлення спадщини/подарунку.

Також при отриманні спадкоємцями та /або обдарованими – не членами  сім’ї першого та другого ступеняспоріднення доходів у вигляді об’єктів спадщини/дарунків об’єктом оподаткування є оціночна вартість таких об’єктів спадщини/дарунків, визначена згідно із законом. А отже, у даному випадку на відміну від подарованого/успадкованого майна від членів сім’ї першого та другого ступеняспоріднення відповідна оцінка проводиться.

До 1 січня 2017 року за нульовою ставкою оподатковувались тільки подарунки/спадщина від членів сім’ї першого ступеня споріднення (а це батьки фізичної особи, чоловік/ дружина, діти, у тому числі усиновлені), а від інших осіб крім нерезидентів – оподатковувались ПДФО за ставкою 5% та військовим збором за ставкою 1,5%. Фізичні особи, які торік отримали подарунки/спадщину від тітки, дядька, рідних братів, сестер, баби, діда, онуків, ін. – тобто не від фізичних осіб – членів сім’ї першого ступеня споріднення, зобов’язані по строку 3 травня 2017 року подати відповідну декларацію, нарахувати  податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору та по строку 31 липня сплатити визначені у деклараціях про майновий стан і доходи за 2016 рік відповідні податкові зобов’язання з ПДФО та військового збору.

Повторно звертаємо увагу, що майно, успадковане від нерезидента (або успадковане нерезидентом) оподатковується ПДФО за ставкою 18%  та військовим збором за ставкою 1,5%. Аналогічно і щодо подарунків від нерезидентів/нерезидентам.

 
  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

















Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют



www.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa