головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
05-10-2017

Проект «Право платника»: «Підводні камені» першої групи єдиного податку

У зв’язку з численними запитаннями платників головне управління ДФС у Черкаській області підготувало низку роз’яснень про особливості застосування спрощеної системи оподаткування фізичними особами – підприємцями: правила переходу, облік, звітність, помилки й порушення та як їх запобігти. Перший розгорнутий коментар – для платників єдиного податку першої групи. 

Перша група єдиного податку без сумніву, приваблива щодо оподаткування.

Можна сплачувати вдвічі меншу суму єдиного внеску – мінімум 352 грн. на місяць (решта платників  740 грн. на місяць). У відсотках до прожиткового мінімуму встановлюється ставка єдиного податку – для другої групи  у відсотках до мінімальної заробітної плати. Цього року першогрупники сплачують єдиний податок в сумі до 160 грн. на місяць (друга група – до 640 грн. на місяць).

Детально про особливості сплати податків та ведення діяльності спрощенцями у таблиці – додається:

Є переваги, а є й «підводні камені». Детально про останні.

По-перше, новостворені платники єдиного податку першої групи спочатку сплачують 704 грн. ЄСВ!


Нагадаємо, що ФОП не одразу стають спрощенцями після подання відповідної заяви. Зареєстровані фізичні особи — підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи та ставки єдиного податку для першої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Тобто, якщо фізична особа – підприємець, який  хоче застосовувати спрощену систему оподаткування і бути платником єдиного податку першої групи, подав заяву на обрання спрощеної системи оподаткування 15 вересня 2017 року, то платником єдиного податку вказаної групи він буде з 1 жовтня 2017 року. Відповідно до отримання статусу спрощенця такий платник перебуває на загальній системі оподаткування.

Наслідки: обов’язок (до набрання статусу спрощенця) щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі 704 грн. а не 352 грн., як платники єдиного податку першої групи.

Отже, новозареєстрований 15 вересня ФОП, який з 1 жовтня буде платником єдиного податку першої групи, зобов’язаний сплатити єдиний внесок за вересень в сумі 704 грн., а за жовтень, листопад та грудень має право сплачувати по 352 грн. Граничний термін сплати внеску за 4 квартал п.р. – 19 січня 2018 року.

По – друге, менша сума сплаченого ЄСВ зменшує страховий стаж ФОП!


Ще одна неприємна новина щодо ЄСВ для платника єдиного податку першої групи. Сплата 0,5 мінімального страхового внеску (352 грн. на місяць) означає зарахування відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу пропорційно сплаченому єдиному внеску. Тобто ФОП, який сплачує 352 грн. щомісяця, зараховуватиметься за рік роботи лише півроку страхового стажу.  Детально щодо страхового стажу  підприємця дивіться в актуальному відео заступника начальника головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області  Олександра Супряги: https://www.youtube.com/watch?v=ds08t9WqngI Додаткові питання можна ставити у коментарях. 

Третє. Дві Книги, РРО, КОРО, податки!


Оскільки ФОП до отримання статусу платника єдиного податку першої групи перебував на загальній системі оподаткування, то такий платник при здійсненні господарської діяльності в цей період повинен зареєструвати та вести Книгу обліку доходів та витрат, застосовувати при розрахунках (за наявності діяльності) зареєстрований належним чином реєстратор розрахункових операцій та вести Книгу обліку розрахункових операцій. Також, з отриманого чистого доходу (за наявності діяльності) такий ФОП зобов’язаний сплатити податок на доходи фізичних осіб (18%), військовий збір 1,5% та як було вказано вище єдиний внесок із суми чистого доходу (22%), але не менше 704 грн.

Форма та порядок ведення Книги обліку доходів і витрат затверджені наказом Міндоходів від 16.09.2013 № 481 http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1686-13 

Порядок ведення книги обліку доходів платників єдиного податку затверджений наказом Міністерства фінансів України 19.06.2015 № 579: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0800-15

Із набуттям ФОП статусу першої групи єдиного податку, зобов’язання щодо сплати єдиного податку у такого платника виникає з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація. Тобто, новозареєстрований 15 вересня ФОП, який з 1 жовтня буде платником єдиного податку першої групи зобов’язаний сплачувати єдиний податок починаючи з жовтня. Перший термін сплати єдиного податку - не пізніше 20 жовтня за жовтень; далі  не пізніше 20 листопада за листопад та не пізніше 20 грудня за грудень.Сума до сплати – згідно ставок, встановлених рішенням відповідної ради (платники м.Черкас – 160 грн. на місяць).

Четверте. Кількість декларацій


Звертаємо увагу новостворених
у 2017 році ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування і першу групу, що вони зобов’язані подати звітність і за період перебування на загальній системі оподаткування і відповідно як платники єдиного податку та подати за 2017 рік дві  податкові Декларації.

Деклараці
ю про майновий стан і доходислід подати за період від дати державної реєстрації до переходу на спрощену систему оподаткування. Така декларація подається за результатами звітного кварталу, в якому розпочато діяльністьпротягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу. Надалі платники єдиного податку першої групи подають до ДФС податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені п. 295.1 ст. 295 Податкового кодексу України.

Податкова декларація платника єдиного податку
подається протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Також, новоствореним у 2017 році платникам єдиного податку необхідно подати за себе Звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску  не пізніше 9 лютого 2018 року за формою згідно таблиць 1 та 2 додатка 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску.

Обов’язок щодо застосування РРО!


Перша група не означає незастосування реєстратора розрахункових операцій.

З 8 травня (з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року №231) підприємці – платники єдиного податку першої групи, які продають технічно складні побутові товари зобов’язані застосовувати зареєстровані належним чином  реєстратори розрахункових операцій. Постанову №231 можна прочитати за посиланням: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=249891557 Посилання на Перелік: http://www.kmu.gov.ua/document/249891550/P0231.doc

Два застереження для платників єдиного податку першої групи

№1 Платник єдиного податку
першої групи не може здійснювати продаж товарів в магазині, навіть в магазині який знаходиться на ринку. Відповідне роз’яснення можна прочитати у Базі знань, категорія 107.01.

Так, згідно з п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України до першої групи платників єдиного податку відносяться фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень.

Згідно з п. 1.8 Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 12-торг «Про наявність і використання торгової мережі на ринках та реалізацію сільськогосподарської продукції на них», затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 26.07.2005 № 209, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.07.2005 за № 942/11222, торгове місце – площа, відведена для розміщення необхідного для торгівлі інвентарю (вагів, лотків тощо) та здійснення продажу продукції з прилавків (столів), транспортних засобів, причепів, візків (у тому числі ручних), у контейнерах, кіосках, палатках тощо. До торгових місць на ринках не належать магазини та об’єкти ресторанного господарства.  Отже, фізична особа – підприємець, яка здійснює роздрібний продаж товарів в магазині, що розташований на території ринку, не може бути платником єдиного податку першої групи.  

№2 Платник єдиного податку
першої групи не може продавати розливне пиво та  в магазині – у пляшках і бляшанках

Платники єдиного податку першої групи не мають права здійснювати продаж алкогольних напоїв (у тому числі пива) на розлив. Як вказано вище (див. застереження №1) це прерогатива фізичних осіб-підприємців платників єдиного податку другої та третьої груп, - виключно через заклад ресторанного господарства або спеціалізований відділ, що має статус закладу ресторанного харчування, за умови наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та застосування РРО при проведенні розрахунків.

Роздрібна торгівля пивом у пляшках і бляшанках здійснюється, починаючи з  липня 2015 року з урахуванням вимог до продажу алкогольних напоїв, встановлених  Законом №481/95-BP http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/481/95-%D0%B2%D1%80/page Пиво  має продаватись у торговому приміщенні (будівлі), хоча і без обмежень у 20 кв.м., як для інших алкогольних напоїв.  Чому платник єдиного податку податку першої групи не може здійснювати продаж пива в магазині – див. застереження №1.

  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa