головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
25-04-2017

Проект «Право платника»: коли учасник бойових дій сплачує земельний податок

Чому учасник бойових дій – член гараж­но-будівельного кооперативу повинен сплачувати земельний податок? Може, у даному випадку є пільга кооперативу зі сплати земельного податку?

У зв’язку з численними питаннями пільговиків висвітлюємо відповідь на вказане питання.

Відповідно до ст. 40 Земельного кодек­су України громадянам України за рішенням орга­нів виконавчої влади або органів місцево­го самоврядування можуть передаватися безоплатно у власність або надаватися в оренду земельні ділянки, зокрема, для га­ражного будівництва в межах норм, визна­чених цим Кодексом.

Гаражно-будівельним кооперативам за рішенням органів виконав­чої влади або органів місцевого самовря­дування земельні ділянки для гаражного будівництва передаються безоплатно у власність або надаються в оренду у роз­мірі, який встановлюється відповідно до затвердженої містобудівної документа­ції (ст. 41 Земельного кодексу України).

Громадяни та юридичні особи набува­ють права власності та права користуван­ня земельними ділянками із земель дер­жавної або комунальної власності за рі­шенням органів виконавчої влади або ор­ганів місцевого самоврядування у межах повноважень або за результатами аукціону (ст. 116 Земельного кодексу України).

Статтею 126 Кодексу визна­чено, що право власності, користування зе­мельною ділянкою оформлюється відпо­відно Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного када­стру (п. 286.1 ст. 286 Податкового кодексу України).

Відповідно до пп. 281.1.4 п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу України від сплати земельно­го податку з фізичних осіб звільняються ветерани війни та особи, на яких поширю­ється дія Закону України від 22.10.1993 № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Таке звільнення поширюється для пільговиків на од­ну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, зо­крема для будівництва індивідуальних га­ражів — не більш як 0,01 га (пп. 281.2.4 п. 281.2 цієї статті).

Отже, від сплати земельно­го податку відповідно до ст. 281 Податко­вого кодексу України звільняється фізична особа, на яку поширю­ється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та яка має у власності земельну ділянку, надану для будівництва індивідуального гаража (і таке право посвідчується  свідоцтвом про право власності/державним актом на право власності).

Тепер щодо наявності пільг у гараж­но-будівельного кооперативу, серед членів якого є пільговик.Статтею 282 Податко­вого кодексу України визначено перелік юридичних осіб — власників зе­мельних ділянок та землекористувачів, які мають право на пільги щодо сплати зе­мельного податку. Звільнення гаражно-будівельного кооперативу від спла­ти земельного податку не передбачено.

Отже, незалежно від наявності серед членів кооперативу фізичних осіб пільгових категорій платників земельного податку, кооператив сплачує земельний податок на загальних підставах за всю ви­ділену площу землі, а власники гаражів (у тому числі пільговики) компенсують гаражно-будівельному кооперативувласнику земельної ділянки сплату земельного податку.

Бажаєте отримати відповідь на своє питання – направляйте листа на адресу з help_payer@ukr.net  з позначкою «Проект «Право платника». Детальну інформацію з питань роботи проекту та відповіді на запитання можна переглянути у спеціальному розділі «Право платника» на суб-сайті головного управління ДФС у Черкаській області: http://ck.sfs.gov.ua/anonsi-ark/13623.html  

Наступні роз’яснення вийдуть для пенсіонерів та землевласників.


Звертайтесь, ми працюємо для вас! 

 
 
  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa