головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
16-03-2017

Коротко про зазначення у податкових накладних кодів за УКТ ЗЕД

На запитання платників податку на додану вартість заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування та контролю за відшкодуванням податку на додану вартість управління  податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Черкаській області Ольга Познякова висвітлила питання зазначення у податкових накладних кодів товару згідно з УКТ ЗЕД.

Перше.Цього року не застосовуються штрафні санкції за помилки, допущені в податковій накладній під час зазначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та/або коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг – п. 351, підр. 2, розділу  ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України.

Друге. Код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається у податковій накладній суцільним порядком без будь-яких розділових знаків (пробілів, крапок тощо). Платники ПДВ мають право (крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України), зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД не повністю, але не менше ніж чотири перші цифри відповідного коду. Код зазначається на рівні позиції, підпозиції, категорії, підкатегорії відповідно до Закону України «Про Митний тариф України»: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/584%D0%B0-18/paran3#n3 У разі постачання товару, ввезеного на митну територію України проставляється позначка «Х» - Порядок заповнення податкової накладної, в редакції наказу Міністерства фінансів України від 23.02.2017 №276.

Третє. Державна фіскальна служба визначає умовні коди товарів, що відсутні в УКТ ЗЕД, та забезпечує їх оприлюднення на власному офіційному веб-порталі для використання платниками податку при складанні податкових накладних відповідно до статті 201 Податкового кодексу України. Довідник умовних кодів товарів розміщений у розділі «Довідники» веб-порталу: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/288992.html

Четверте. Позиція Державної фіскальної служби щодо зазначення коду за УКТ ЗЕД у накладних за щоденними підсумками міститься у підкатегорії 101.17 ресурсу «ЗІР»: платник податку згруповує в податковій накладній в графі «Номенклатура постачання товарів/послуг продавця» товари/послуги за групами, що відповідають певному коду товару згідно з УКТ ЗЕД/коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, та графи 4, 5, 6 та 7 не заповнює.

П’яте. Роз’яснення Державної фіскальної служби України від 20.01.2017 №1312/7/99-99-15-03-02-17 в частині  зазначення при складанні податкової накладної коду товару згідно з УКТ ЗЕД в графі 3 табличної частини податкової накладної діяло до моменту реєстрації податкових накладних нової форми, тобто по 15 березня 2017 року включно.

Ольга Познякова нагадала, що з 16 березня 2017 року податкові накладні/розрахунки коригування реєструються в ЄРПН за формою, затвердженою наказом №276. Реєстрація в ЄРПН до 16 березня (по 15.03.2017 включно) податкових накладних / розрахунків коригування за формою, яка була діючою до внесення змін наказом №276, не визначається як помилка, допущена при складанні податкової накладної, та не може бути єдиною підставою для невизнання податкового кредиту за такою податковою накладною. Такі податкові накладні / розрахунки коригування є підставою для віднесення зазначених в них сум податку до складу податкового кредиту (за умови дотримання всіх інших вимог Кодексу щодо формування податкового кредиту).

І останнє. З 1 січня 2017 року режим попереднього програмування РРО доповнено кодом товарної підкатегорії пального згідно з УКТ ЗЕД.  Отже, при реалізації пального в розрахункових документах, що підтверджують виконання розрахункових операцій, повинні бути відображені коди УКТ ЗЕД реалізованого пального – лист Державної фіскальної служби України від 08.02.2017 №3080/7/99-99-12-03-03-17 «Про законодавчі зміни в частині акцизного податку»: http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/71260.html 

З початком реєстрації податкових накладних нової форми радимо обов’язково переглянути актуальний коментар і презентацію за темою першого заступника начальника Головного управління ДФС у Черкаській області Миколи Гріднєва.

Відео розміщено на ресурсі «Допомога платнику»: https://www.youtube.com/watch?v=UHczWpUykTQ   Завантаження презентації за посиланням:  http://ck.sfs.gov.ua/okremi-storinki/arhiv2/288607.html Додаткові запитання можна ставити у коментарях до відео або за адресою help_payer@ukr.net       

Підписатися на канал «Допомога платнику»: https://www.youtube.com/channel/UCKJFJnNkoRLlDwMm0nUi8Nw  

  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa