головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
27-02-2017

Детально про застосування РРО підприємцями – платниками єдиного податку

У зв’язку із значною кількість запитань підприємців – платників єдиного податку начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб, майнових податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Черкаській області Віталій Лушников нагадав про випадки застосування реєстраторів розрахункових операцій підприємцями – спрощенцями 1-3 груп на черговому вебінарі.

Так, у 2017 році зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій підприємці – платники єдиного податку 1-3 груп, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Відповідні змінидо пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України були внесені Законом України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році». 

Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій встановлюється Кабінетом Міністрів України. На даний час такий перелік відсутній і про його оприлюднення буде оперативно повідомлено.        Детально про застосування РРО продавцями  технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту: http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/280711.html

Також фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку зобов’язані застосовувати РРО у разі перевищення обсягу доходу у 1 млн.грн. протягом календарного року. Віталій Лушников навів відповіді на два найпоширеніших питання з даного приводу та закликав підприємців враховувати їх в роботі і ділитись інформацією з колегами.

Питання 1: Обсяг доходу підприємця – платника єдиного податку другої групи сягнув ще у серпні 2015 року 1,5 млн. гривень. У вересні-грудні 2015 року підприємець не працював взагалі, а у 2016 році працював по безготівці. Питає:
чи маю я право з 1 січня 2017 року не застосовувати при розрахунках за готівку реєстратор до перевищення  1 млн. гривень? 

Відповідь: Відповідно до п.296.10. ст. 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:

- першої групи;

- другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Тому якщо обсяг доходу ФОП – платника єдиного податку другої групи від здійснення підприємницької діяльності у серпні 2015 року перевищив 1000000 гривень, то такий підприємець повинен був застосовувати реєстратор розрахункових операцій з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, тобто з 1 жовтня 2015 року та застосовувати РРО у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Отже, застосування реєстратора розрахункових операцій для вказаного платника єдиного податку є обов'язковим при проведенні розрахунків за готівку також у 2017 році та у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.   

Питання 2:
Підприємець на третій групі,  працює за безготівку, через розрахунковий рахунок.  За 2016 рік валовий дохід 1 млн.32 тисячи грн.  Чи може він у 2017 році займатися ще і іншою діяльністю, яка вимагає  розрахунку готівкою і не застосовувати РРО?

Відповідь: У разі перевищення ФОП - платниками єдиного податку третьої груп обсягу доходу 1 млн. гривень за календарний рік (неважливо у якій формі – безготівковій або готівковій), застосування РРО є обов’язковим з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

Питання 3.
Чи має право ФОП на єдиному податку другої та третьої групи, який торгує в магазині (продає безакцизний товар) або надає послуги, встановити термінал для розрахунку з клієнтами без РРО. Коли і як записувати в книгу доходів цей платіж? Чи необхідно підклеювати до книги чеки, чи достатньо виписки з банку?

Відповідь: РРО не застосовується якщо обсяг доходу такого ФОП протягом календарного року не перевищує 1 млн. гривень. У разі перевищення платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами - підприємцями) обсягу доходу 1 млн. гривень при здійсненні реалізації товарів із застосуванням платіжних карток, такі особи не мають права на реалізацію товарів без застосування РРО. Відповідно до пункту 6 Порядку ведення книги обліку доходів для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість затвердженого наказом №579,  платник податку заносить до Книги відомості в такому порядку: у графі 1 зазначається дата запису; у графах 2 - 6 щоденно відображається дохід від провадження господарської діяльності, що оподатковується за ставками, встановленими відповідно до пункту 293.2 та підпункту 2 пункту 293.3 статті 293 глави 1 розділу XIV Кодексу, із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема отримана сума коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (окремо в готівковій та безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі. Форма даної книги не передбачає підклеювання документів, що стосуються розрахунків як в готівковій так і безготівковій формі.

Також на нещодавньому вебінарі лектор виклав теми «Звітність ФОП – платників єдиного податку та строки сплати зобов’язань», «Окремі питання обліку і відповідальність ФОП – платників єдиного податку». Актуальне відео дивіться на каналі проекту «Допомога платнику» в YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=1p3aZQxW_b4  Додаткові запитання можна ставити у коментарях до відео або за адресою проекту help_payer@ukr.net

Підписка на канал «Допомога платнику»: https://www.youtube.com/channel/UCKJFJnNkoRLlDwMm0nUi8Nw         

 
  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa