головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
20-02-2017

НА ВІСТРІ СЬОГОДЕННЯ «Ми закладаємо фундамент задля розвитку територій», – Юрій Ткаченко про об’єднання громад

Активізування об’єднавчих процесів в області визначено серед пріоритетів на 2017 рік. Про це сказав голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко на виїзній нараді у Городищі.

Натепер на Черкащині створено шість об’єднаних територіальних громад. Такий результат очільник області назвав недостатнім. Мовляв, зволікання в цьому процесі призводить до того, що Черкащина втрачає розвиткові ресурси. Торік наші три першопрохідці отримали на це майже 13 млн. грн.

Голова Черкаської ОДА назвав райони, де поки найбільше зволікають із об’єднавчими процесами. Це – Маньківський, Монастирищенський, Уманський і Чорнобаївський. Водночас є ті, що активно почали, але потім із незрозумілих причин призупинили цю роботу. Ідеться про Канівщину, Катеринопільщину, Лисянщину та Христинівщину.

Розглянувши розпорядження міського голови від 20.07.2015 №108 „Про ініціювання добровільного об'єднання територіальних громад з адміністративним центром у місті Золотоноша”, відповідно п.п. 1 п. 1, ст. 5 Закону України „Про добровільне об'єднання територіальних громад”, керуючись ст. 25 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада вирішила підтримати ініціативу Золотоніського міського голови Віталія Войцехівського щодо добровільного об'єднання територіальних громад міста Золотоноша та сіл: Нова Дмитрівка, Мелесівка, с-ще Дібрівка Новодмитрівської сільської ради; Антипівка, х. Бакаївка Антипівської сільської ради; Вільхи, с-ще Холодне Вільхівської сільської ради; Коробівка, Кедина Гора, Комарівка, с-ще Снігурівка Коробівської сільської ради в Золотоніську міську територіальну громаду з  адміністративним центром у місті Золотоноша.

Процес добровільного об’єднання територіальних громад на Черкащині  триває, однак, за словами заступника голови ОДА Ярослава Березаня, об’єднавчий процес проходить не так швидко, як того хотілося б. Це, насамперед, зумовлено, спротивом голів райрад через страх втратити посаду або самих жителів через незнання суті реформи.

– Серед найпопулярніших міфів, які сповільнюють реформу, це ототожнення децентралізації з колективізацією, що притаманно переважно людям старшого віку, – каже заступник керманича області. – Втім це справді міф, який не відповідає дійсності. Оскільки, кожне село, яке входитиме до складу ОТГ, матиме свого старосту. Вони будуть членами виконавчого комітету громади і зможуть впливати на ухвалення усіх важливих рішень. Крім того, інтереси місцевих жителів представлятимуть і місцеві депутати, яких обиратимуть за мажоритарною системою. Їхня кількість буде пропорційна кількості населення.
 

ДОДАТОК

  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa