головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
26-01-2017

«Не треба множити потенційних безробітних», – очільник області на Раді ректорів вишів

Керівники вищих навчальних закладів області ініціюватимуть ліцензування нових спеціальностей. Звернутися до Міністерства освіти та науки України їм запропонував голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. Він взяв участь у засіданні Ради ректорів і директорів вищих навчальних закладів І – ІV рівнів акредитації.

Як зауважив очільник області, вища школа дедалі частіше готує користувачів, а не генераторів нових технологій, фахівців для забезпечення потреб інноваційного розвитку держави.

– Сучасні умови диктують необхідність відходити від традиційних спеціальностей, – наголосив Юрій Ткаченко. – Не потрібно множити потенційних безробітних! А, на жаль, ситуація нині невтішна: за статистикою, 50-70% студентів не працюють за здобутим фахом. Уже сьогодні керівники ВНЗ повинні розуміти, що великим попитом користуються суміжні спеціальності. Наприклад, юрист-економіст, кредитний експерт – аналітик, інженер-управлінець тощо. Тенденції свідчать, що в найближчій перспективі популярними на світовому ринку праці стануть принципово нові професії, як нейромаркетолог, дизайнер-візуалізатор, фахівець із краудсорсингу чи нанотехнологій, урбаніст, робототехнік тощо. Тому слід перебудовувати вищу школу.

Також обласний керманич наголосив на необхідності здорової конкуренції між навчальними закладами. Ідеться, зокрема, про налагодження співпраці з іноземними партнерами та підприємствами, розроблення програм стажування для викладачів і студентів.

– Наші виші мають гідно презентувати себе на ринку освітніх послуг, – зауважив Юрій Ткаченко. – Окрім того, слід і надалі розвивати бізнес-інкубатори, що діють на їхній базі й покликані допомагати майбутнім фахівцям, бізнесменам-початківцям набути досвіду.

Голова Черкаської ОДА попросив керівників ВНЗ підготувати пропозиції задля покращення якості освіти. Аби потому відкорегувати відповідні обласні програми або ж ухвалити нові – задля реалізації новацій. 

  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa