головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
29-11-2016

У листопаді місяці до міськвиконкому надійшло та опрацьовано понад 100 звернень від громадян міста. Найбільше людей звернулись по питанню своєчасного призначення субсидії. Всього на Черкаський обласний контактний центр надійшло 11 звернень, з них 6 з

До кінця року неприбутковим організаціям, для збереження статусу слід обов’язково зареєструватись в Реєстрі неприбуткових установ та організацій, порядок ведення якого затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №440.

Про це нагадала начальник відділу адміністрування податку на прибуток, місцевих податків, екологічного податку та рентної плати управління податків і зборів з юридичних осіб головного управління ДФС у Черкаській області Ольга Пилипенко.  

Так, згідно п.133.4.1 ст.133 Податкового кодексу України неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа, організація, що одночасно відповідає таким вимогам:

- утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

- установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб;

- установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Ця вимога не поширюється на об'єднання та асоціації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків;

- така організація має бути внесена до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Згідно норм Податкового кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №440 для включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій неприбуткова організація подає до державної податкової інспекції за місцем обліку реєстраційну заяву за формою 1-РН і засвідчені підписом керівника або представника такої організації та скріплені печаткою (за наявності) копії установчих документів неприбуткової організації.

У разі невідповідності установчих документів п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України  неприбуткова організація спочатку приводить свої документи у відповідність з вимогами Кодексу, а тоді надаєдодержавної податкової інспекції за місцем обліку (для включення до Реєстру) завірені копії установчих документів та реєстраційну заяву за формою №1-РН з позначкою «зміни». Зразок заяви можна завантажити за посиланням: http://ck.sfs.gov.ua/data/material/000/193/263546/1_RN.jpg   

Ольга Пилипенко звернула увагу на те, що неприбуткові організації, які не приведуть у відповідність документи вимогам ст.133.4 ст.133 Податкового кодексу України, залишаються в Реєстрі до кінця 2016 року, а з 1 січня 2017 року виключаються з Реєстру неприбуткових організацій.  

На виконання постанови №440 органи ДФС надіслали неприбутковим організаціям письмові запити щодо підтвердження статусу, на які останні повинні були надати відповідь протягом місяця з дня отримання. Двохмісячний термін надсилання ДФС таких запитів, визначений постановою №440, минув 16 вересня 2016 року. А граничний термін надання неприбутковими організаціями відповідей – 16 жовтня 2016 року.

Втім чимало неприбуткових організацій і на сьогодні не надали відповіді, не відгукнулись на звернення державних податкових інспекцій, а направлені їм листи повернулись не врученими

Ольга Пилипенко закликала керівників неприбуткових організацій, які на сьогодні не привели установчі документи у відповідність із нормами Кодексу, не подали заяви для включення до Реєстру та які бажають залишити за собою статус неприбуткової організації, поспішити виконати норми Податкового кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №440. Також вона попросила небайдужих черкащан, які мають рідних, друзів, приятелів – посадових осіб неприбуткових організацій, ознайомити їх з цим коментарем та іншими роз’яснювальними матеріалами по темі.

«До кінця року відсьогодні у неприбуткових залишилось лише 25 робочих днів, для підготовки і надання документів для включення до Реєстру. Неприбуткові організації, які не встигнуть це зробити, з 1 січня наступного року виключаються з Реєстру. І надалі сплачуватимуть податок на прибуток на загальних підставах за ставкою 18 відсотків», – підкреслила О.Пилипенко.

Виключення становлять релігійні організації.  20 листопада 2016 року набрав чинності Закон України від 06.10.2016 №1667-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень про оподаткування неприбуткових організацій». Законом №1667-VIII уточнено вимоги щодо належності до неприбуткових релігійними організаціями. До 1 січня 2018 року, не може бути підставою для виключення неприбуткових релігійних організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій невиконання такими релігійними організаціями вимог до установчих документів, визначених підпунктом 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 цього Податкового кодексу України.

Працівники ДФС розраховують зв’язатись з усіма організаціями, які працюють як неприбуткові, але за якихось причин зараз не йдуть на контакт. Лише в Черкасах таких декілька сотень. «Ми не хочемо допустити ситуації, коли після зимових канікул посадовці об’єднань, спілок, фондів з’являться з документами, нарікатимуть,  що їх не повідомлено про законодавчі зміни, вимагатимуть покарати винних працівників ДФС і поновити їхні організації у Реєстрі. Ми дотримуємось закону і розраховуємо на законослухняність платників», – сказала керівник профільного підрозділу фіскальної служби області.

Також Ольга Пилипенко нагадала, що неприбуткові організації, які отримали рішення про відмову у включенні до Реєстру за результатами розгляду реєстраційної заяви та доданих документів, можуть усунути недоліки та подати до кінця рокудокументи повторно. При цьому, згідно п.8 Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру і відповідного роз’яснення Державної фіскальної служби України від 13.09.2016 №19919/6/99-99-15-02-02-15 положення установчих документів, до яких контролюючим органом не висловлено зауважень, можна не змінювати. Лист №19919/6/99-99-15-02-02-15 можна прочитати за посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/69891.html

Керівники неприбуткових організацій, які потребують детальних роз’яснень, можуть переглянути спеціальну відео консультацію ГУ ДФС у Черкаській області з покроковою інструкцією дій неприбуткової організації:

https://www.youtube.com/watch?v=cXb4JcFOnJM
Бажаючі можуть поставити додаткові питання у коментарях до відео та за адресою help_payer@ukr.net  Ще коментарі ГУ ДФС у Черкаській області щодо дій контролюючих органів та неприбуткових підприємств, установ та організацій у перехідний період (до 01.01.2017) можна прочитати на субсайті головного управління ck.sfs.gov.ua або на сторінці у Facebook.

 
 
  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa