головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
26-10-2016

За яких умов не оподатковуються доходи громадян від продажу горіхів, насіння та іншої власної сільськогосподарської продукції

Золотоніська  ОДПІ ГУ  ДФС  у Черкаській області  у зв’язку з численними запитаннями громадян, які наразі здають заготівельникам горіхи, насіння гарбузове і соняшникове та ін. сільськогосподарську продукцію з власного саду та городу, роз’яснює питання оподаткування вказаних доходів.

Згідно з п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок на доходи фізичних осіб із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку 18 відсотків. Також із вказаних доходів справляється військовий збір за ставкою 1,5 відс.

Водночас згідно з п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Кодексу до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України.

Не оподатковуються доходи громадян від продажу власної сільськогосподарської продукції
(у т.ч. горіхів, насіння, ін.), якщо такі громадяни  підтвердять факт вирощування горіхів, насіння тощо на власних земельних ділянках та нададуть заготівельнику – податковому агенту копію довідки про наявність земельних ділянок (Форма №3ДФ).

Порядок видачі довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.01.2014 №32.  Його можна прочитати за посиланням: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0201-14 а Форму №3ДФ завантажити тут:

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/file/text/22/f417394n45.doc


Так, довідка видається власнику сільськогосподарської продукції окремо на кожну земельну ділянку, яка була використана для вирощування (вироблення) сільськогосподарської продукції та не видається на земельні ділянки, які здані в оренду іншим суб’єктам господарювання і не використовується безпосередньо платником, який продає власну с/г продукцію.

Для отримання Довідки Форми №3ДФ необхідно звернутися до сільської, селищної або міської ради за місцем податкової адреси (за місцем проживання).

Довідка ф. 3-ДФ видається безоплатно протягом п’яти робочих днів та строком на п’ять років. Оригінал має зберігатися у громадянина протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки.

Отже, Довідка Форми №3ДФ є підставою для не оподаткування доходів фізичної особи, отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції (у т.ч. горіхів, насіння, ін.) та за її відсутності, а також якщо Довідка оформлена з порушенням Порядку №32, заготівельник – податковий агент повинен утримати з виплачуваного доходу податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс.і військовий збір за ставкою 1,5 відс. 


Відповідальність за неоформленого працівника,  порушення утримання податків із зарплати, здійснення господарської діяльності без державної реєстрації

 
Порушення (норма законодавства)
Відповідальність
(розмір штрафу)
Хто ухвалює рішення про притягнення
до відповідальності
Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору(контракту)
(абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП)
 
30 розмірів мінімальної зарплати (МЗП), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (43 500 грн, з 01.12.2016 – 48000 грн)
Державна служба України з питань праці (Держпраці) за результатами проведеної перевірки.
Без перевірки санкції можуть бути накладені перевіряльниками Держпраці за наявності рішення суду, що доводить факт такого порушення (ст. 265 КЗпП). Це можливо, наприклад, у разі звернення ошуканого працівника до суду
 
Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту)
(ч. 3 та 4 ст. 41 КпАП)
 
Штраф від 500 до 1000 НМДГ (8500-17000 грн)
Районні, районні в місті, міські або міськрайонні суди (судді) (ст. 221 КпАП) на підставі протоколів, складених органами Держпраці
Порушення правил нарахування, утримання та сплати (перерахування) податків у джерела виплати
(ст. 127 ПК України)
25 % суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету
Органи ДФС
Провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання
Штраф від 1000 до 2000 НМДГ (17000 34000грн), повторне порушення – 34000 – 85000 грн, з можливою конфіскацією ТМЦ
Районні, районні в місті, міські або міськрайонні суди (судді) (ст. 221 КпАП) на підставі протоколів, складених органами ДФС, внутрішніх справ (Національної поліції), фінансових органів, органів рибоохорони.
  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa