головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
15-02-2016

В ОДА обговорили питання підвищення рівня оплати праці в контексті зниження ЄСВ

Зниження єдиного соціального внеску дозволить роботодавцям підвищити заробітну плату своїм працівникам, а бізнесу – бути конкурентоспроможним. Про це говорили в обласній державній адміністрації на засіданні міжвідомчої комісії з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати під керівництвом першого заступника голови ОДА Віталія Коваля. Участь у ній взяли також представники Пенсійного фонду в області, органів ДФС, структурних підрозділів ОДА, органів місцевого самоврядування, підприємці. Йшлося, зокрема, про очікувані результати від зменшення податкового тиску на підприємництво.

Зауважимо, Законом України від 24.12.2015 № 909 запроваджено єдину ставку нарахування на фонд оплати праці для роботодавців у розмірі 22 %, скасовано утримання для найманих працівників. Таке зниження зобов'язує страхувальників до відповідної реакції.

– Регіон уже протягом двох років ініціює зниження ставки єдиного соціального внеску до 20 %, – зазначив Віталій Коваль, – адже, на думку більшості роботодавців регіону, це дозволить вивести з тіні реальну заробітну плату, підвищити її працівникам та стимулюватиме їх до покращення рівня ефективності роботи. До речі, платоспроможні платники вже підняли заробітну плату своїм працівникам.

Представники бізнесу висловили впевненість, що ті підприємства, які працюють легально, особливо в промисловості, підуть на цей крок, тому очікування збільшення заробітної плати за рахунок зниження ЄСВ – небезпідставні.

Однак, на думку деяких, необхідно переглянути зміни для платників, які перебувають на ІІІ групі спрощеної системи оподаткування. Для них знижено межу річного обсягу доходу до 5 млн грн. Приміром, якщо торік вони отримували доходи понад 5 млн грн., але не перевищували 20 млн грн., в них залишалось право застосовувати спрощену систему. Починаючи з 2016, якщо ці доходи перевищать 5 млн грн., то платнику доведеться перейти на сплату інших податків і зборів.

Присутній на засіданні директор ПрАТ «Лавента» Леонід Яремюк висловив позицію про необхідність повернення норми щодо річного обсягу доходу.

– Варто врахувати, що наразі гривня здешевіла втричі, а тому об’єм доходу мав би  не знизитися до 5 млн грн., а навпаки – зрости до 25, або хоча б залишитися таким, як раніше, – каже Леонід Пилипович. – За попереднім прогнозом, підприємству перший квартал вдасться відпрацювати за новою системою, однак потім доведеться переходити на загальну систему оподаткування. А це призведе до підвищення податкового навантаження на нього в межах 30 %.

Нині на підприємстві вже підвищили заробітну плату працівникам, проте коли навантаження зросте, виплачувати її буде складно.

Вислухавши декількох підприємців, комісією вирішено звернутись до КМУ та ВРУ з пропозицією переглянути норму в податковому законодавстві щодо обсягу доходу, залишивши його для підприємств, які займаються виробництвом та реалізацією продукції,на тому ж рівні або підняти до 25 млн грн.

Підсумовуючи, Віталій Коваль зазначив, що необхідно об’єднати зусилля держави і бізнесу, будувати єдину економічну команду, в якій кожен бере на себе певні зобов’язання. 

  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa