головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
09-12-2015

«Демократія потребує зусиль»

Така думка була висловлена у ході дискусії навколо документального фільму «Проголосуйте за мене, будь ласка», показ якого було організовано у санаторній школі-інтернаті у рамках Всеукарїнської акції «16 днів проти насильства».

За сприяння сектору молоді та спорту у нашому місті запрацював осередок мережі кіноклубів Docudays UA, метою якого є медіа просвіта старшокласників, студентів та всіх небайдужих на тему захисту прав людини.

Фільм китайського режисера Вейджун Чена -  один з десяти, з проекту "Чому демократія?" над яким працювали десять режисерів з різних країн. Учням третього класу місцевої початкової школи ось-ось перший раз у своєму житті належить зіткнутися з поняттям "демократія" - вони повинні обрати старосту класу. Вчитель вибирає трьох кандидатів: у кожного з них кілька днів, щоб спланувати і провести виборчу компанію і переконати однокласників віддати свої голоси саме йому.

Троє третьокласників захоплено змагаються між собою, підговорювані вчителями і батьками. Мета режисера - показати суспільство, громадяни якого звикли робити вибір тільки в рамках комуністичної ідеології, так голосувати за учасників місцевої версії "Фабрики зірок" і  водночас продемонструвати на прикладі дітей, що стало б, якби у Китаї дійсно існувала демократія.

Чи відповідає суть демократичного суспільства істинній природі людини? Завжди запорука успіху виборів - у вмілій маніпуляції? Своїм фільмом режисер намагається відповісти на ці питання.

Перипетії вибору старости класу восьмирічними дітьми в китайській школі зачепили за живе багатьох. Важко було втриматися від паралелей з українськими виборчими маніпуляціями: підміною понять, гречкою і підкупом, намагання здаватися кращим. Поговорили про вплив батьків і близьких людей на наш вибір і самооцінку, про припустимі й неприпустимі способи переконання. Комусь діти здалися милими й безпосередніми, а хтось мав неприємні відчуття від того, що дітвору штучно втягували в дорослі не надто чесні ігри. Учасники погодилися з думкою, що маніпуляції під час виборів неминучі, адже випливають з природи людини. Але кожен може навчитися мислити критично, аналізувати інформацію й робити усвідомлений вибір.

  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa