головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
17-11-2015

У місті розпочато широкий “комунальний” діалог між владою та громадськістю

Численні зустрічі з мешканцями усіх золотоніських мікрорайонів, ініційовані міською владою на початку осені, таки отримали своє очікуване та логічне продовження. У вересні та жовтні представники кожного кварталу виходили на діалог зі своїми побажаннями та пропозиціями. За мірою надходження проблеми гуртом намагались вирішувати ще тоді. Але найголовніше – подібна ідилія у відносинах між учасниками місцевого самоврядування не завершилась і після виборів, як до того звикли сучасні українці. Більше того, обертів, судячи з усього, тільки набирає.

Протягом минулого тижня до важливої комунікаційної місії долучились і новообрані депутати міської ради. Плідний діалог продовжився у владних кабінетах Міськвиконкому, а втілювали його у життя голови квартальних комітетів, народні обранці, закріплені за мікрорайоном та ряд посадовців. Зокрема, до розмови долучились міський голова Віталій Войцехівський, його заступники Олег Масло та Андрій Заєць, секретар Міської ради Наталія Сьомак, директор КП “Міський Водоканал” Сергій Кузнєцов.

Комунальні проблеми на місцях, звісно ж, ростуть наче гриби. Не менш інтенсивно учасники громадського процесу намагаються їх вирішувати. Для цього нині акумульовані всі сили – і фізичні, і технічні, і фінансові. Не забувають і про раціоналізм, у кожному випадку намагаючись шукати найвигідніший для місцевої громади варіант.

Причини


Відбуваються подібні процеси теж очікувано. Міськвиконком днями оприлюднив проект Стратегії розвитку Золотоноші до 2020 року. Один з головних пунктів документа – формування сильної місцевої громади. Задля цього автори пропонують розвивати місцеве громадянське суспільство, підвищувати громадську активність мешканців, розвивати адміністративні та соціальні послуги, орієнтовані на громадян.

Тут, як то кажуть, усім суб’єктам суспільних відносин і стяг до рук. Не секрет, що будь-які централізовані курси на європеїзацію, або ж оптимістичні прогнози приречені на провал через байдужість на місцях. У світлі майбутньої децентралізації та перспектив, обговорених вже давно, зрозуміло одне – жодна адміністративно-територіальна одиниця не стане конкурентноздатною без гармонійного поєднання усіх ланцюжків суспільного процесу. Мова йде про виконавчу владу, місцевих депутатів та представників громади.

Згарі


Рецепт успіху, власне, й шукали шляхом довгих перемовин та звітів відповідальних осіб. Наприклад, по Згарях, де мешканці вже побачили перші результати своїх звернень – діти учасників АТО їздять до школи безкоштовно, а усі учні молодшої школи матимуть суттєву знижку на проїзд з 1 січня, працює освітлення на головній вулиці.

На прохання мешканців буде демонтована автобусна зупинка в кінці селища (люди давно зупиняють транспорт біля магазину, а цю малу архітектурну форму використовують лише у якості сміттєзвалища), зрізані чагарники обабіч схилів дороги на Черкаси, котрі часто-густо створюють небезпеку водіям, упорядкований в’їзд до міста, освітлена складна ділянка руху – місточок через річку, знищені хащі навколо нього та біля залізничного переїзду, зведена автобусна зупинка у сторону Золотоноші, розчищені грейдером намитття на узбіччях, через які дощова вода стікає не в поле, а до людських домоволодінь. Окрема тема – освітлення тамтешньої зони відпочинку, яку перетворили на місце для розпиття алкоголю, самовільне захоплення прибережної зони, а також розчищення бур’янів на шляху до цвинтаря.

Для прискорення процесів працюватимуть гуртом, а допомогу посильну надаватимуть як мешканці разом з депутатом, так і керівники ремонтних та комунальних підприємств.

Освітлення


Тему освітлення як у місті в цілому, так і на конкретному мікрорайоні підняв керівник ТОВ “220V”, а віднедавна й депутат Міської ради Владислав Восколович. Присутнім комунальник надав звіт щодо виконаних у цьому напрямку протягом осені робіт. За інформацією доповідача, з вересня у місті повністю або частково встановлено освітлення на 22 вулицях: Кузнєцова (9 світильників, на черзі вісім), Запорізька (8), Можайського (1), Пастера (1), Залізнична (1), Борисяка (3), Сонячна (2), Некрасова (3), Нагірна (10), Пирогова (5, на черзі ще один), Шота Руставелі (5). Також у списку присутні Богодухівська, Неверовського, Грушевського, Благовісна, Енергетиків, Шмідта, Грибоєдова, Привокзальна, Промислова, Луї Пастера, Колгоспна.

Наступні у черзі на освітлення позначені 1-й провулок Шота Руставелі, Карбишева, Савіцького, Нафтобазівська, Ужвій, Джеджелі, Нова, Степана Разіна. Рецепт подібного масового освітлення простий – дольова участь у комунальних новаціях. Світильники на стовпи, задля прискорення процесу купують самі мешканці, а решта робіт (проекти, підведення, модернізація трансформаторів, сплата послуг енергопостачання тощо) залишається за комунальниками.

 
  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa