головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика   Міські новини

  
23-10-2015

Як бандити прикриваються Майданом

Дощ, холодне повітря, барикади з шин, пусті бочки та палаючі вогнища, жовто-блакитні прапори, відкриті, щирі та свідомі обличчя, що вірять у краще майбутнє – Революція Гідності. Такі спогади про події 2014 року спливатимуть у більшості з Черкащан.

Жовтень 2015 року -  ті ж шини, бочки і вогнища, - блюзнірське, замасковане намагання когорти агонізуючих в бажанні відмазати своїх подільників-братків, які використовують ще існуючий революційний дух.

Чи можна проводити паралелі між людьми, що творили історію, та декількома особами, які захищають власні інтереси? Чи не є дії останніх вищою мірою цинізму по відношенню до трагічних подій минулого?

Майдан показав, що є багато людей-однодумців, які здатні на вчинки задля карколомних змін у своєму житті, натомість, як не прикро, невелика групка осіб, не маючи ніякого відношення до поняття справедливості та переслідуючи власні інтереси, безвідповідально ставиться до подій в країні, людей та часу, намагаючись значною мірою вплинути на свідомість і пам’ять Черкащан та формувати їх настрій.

На щастя багато людей вже знають, що таке свобода та не терплять насильства, відрізняють об’єктивну правду від театральної постановки.

Що ж насправді відбувається під стінами прокуратури Черкаської області та за кого себе видають особи з кримінальним минулим, завзято хизуючись «власним героїзмом»?

Так звану акцію протесту проводять активісти ГО „Організований захист громадян”, іншими словами «ОЗГ». Виконавчий директор вказаної організації громадянин К., особа добре відома в „певних” колах, як і переважна більшість членів цієї організації та учасників акції. Сама скорочена назва організації примушує замислитись…

Безпосереднім приводом для протесту став призначений на 28 жовтня цього року розгляд апеляційним судом повторно після скасування Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних та кримінальних справ виправдувального вироку стосовно чотирьох членів групи, які обвинувачуються  у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 189, ч.2 ст. 187, ч. 2 ст. 146 КК України за касаційною скаргою прокуратури області.

Чотири роки тому, у період з квітня по жовтень 2011 року, група з п’яти осіб (раніше судимі за тяжкі злочини), діючи за попередньою змовою та за раніше розробленим планом, з метою заволодіння чужим майном вимагали у мешканців м. Черкаси та Черкаського району грошові кошти, погрожуючи та застосовуючи до потерпілих фізичне насильство, а також здійснили розбійний напад.

Характеризуючи осіб обвинувачених слід наголосити, що злочинці за відносно мізерну здобич (вимагали від 500 грн. до 1 тис. доларів США, а в перерахунку на національну валюту України – 7 тис. 972 грн.) по звірячому знущались над потерпілими. Як приклад, можна навести випадки з численними побоями кулаками в обличчя, сильними ударами ногами в область голови і тулуба, тілесними ушкодженнями битками. А вищим проявом їх жорстокої винахідливості виявилось викрадення мешканця Черкащини  на початку квітня 2011 року. Так, злочинці погрожуючи застосуванням насильства, що не є небезпечним для життя та здоров’я і виразилося в залякуванні нанесення побоїв у разі невиконання їх вимог, примусово наказали чоловікові одягнутися та поїхати з ними. Сприймаючи погрози як реальні, боячись за своє життя та здоров’я, останній одягнувся та вийшов на подвір’я, де його посадили в мікроавтобус, на якому, проти його волі, перевезли до ставка одного з сіл Черкаського району. Приїхавши до вказаного ставка один з бандитів двічі вдарив потерпілого дерев’яною биткою по лівій ключиці, після чого потерпілого завели до будівлі охоронців ставка і металевим ланцюгом прикували за праву ногу до рейки та двох гир. Позбавивши волі останнього, злочинці утримували його у вказаному місці протягом трьох днів з корисливих мотивів, де спонукали до виплати на їх користь грошової винагороди в розмірі 25 000 доларів США як умови його звільнення.

Не полишають члени угрупування свої методи діяльності і протягом всього часу розгляду справи в суді, впливаючи на потерпілих підкупами, залякуванням та помстою, що свідчить про тривалий судовий розгляд, в тому числі судами апеляційної та касаційної інстанцій.

Таким чином, особи, на підтримку яких організована акція, обвинувачуються у вчиненні розбою, вимаганні та викраденні людей.

А отже, кілька людей, що чергуючись стоять біля приміщення обласної прокуратури, можна напевно розцінювати як прибічників злочинців, адже  коли зашкалюють емоції, є велика спокуса тасувати факти, події, свідчення під «власне бачення дійсності». Але не слід  перебільшувати цю небезпеку.

Особливо знаковим є той  факт, що жодна інша громадська організація в місті Черкаси, діячі яких беруть активну участь в політичному житті міста, не підтримують цю псевдо-акцію.

Тож постає головне питання, а чи має право подібне «зібрання» на існування?

Та очевидно одне - будуючи барикади з шин, учасники акції знущаються над минулим, їх дії поза юридичних норм та передусім норм моралі!


22 жовтня 2015 року

Прес-служба прокуратури Черкаської області
 
  
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa