Золотоноша - офіційний сайт міста

http://zolotonosha.osp-ua.info/

Енергоощадна Черкащина. В області залучили 80 млн грн на «теплі» кредити
29.12.2017

Цього року станом на листопад черкащани залучили майже 80 мільйонів гривень на заміну котлів, установку сучасних енергозберігаючих вікон, утеплення помешкань. Про це повідомив заступник очільника області Сергій Овчаренко.

Загалом ОСББ, ЖБК та пересічні громадяни використали більше 3300 «теплих» кредитів. Більшість з них залучили для проведення енергоефективних заходів. 167 кредитів на понад 3,6 мільйонів гривень використали саме для заміни котлів.

– За обласною Програмою підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв Черкаської області на 2011–2017 роки, яку, між іншим, з огляду на її популярність та актуальність, продовжили до 2020 року, з місцевих бюджетів відшкодовано частку відсоткової ставки по «теплих» кредитах на 628 тисяч гривень, – говорить посадовець. – Відзначу, що держава на всеукраїнському рівні заохочує громадян бути енергоощадними. Так, наступного року на фінансування програми «теплих» кредитів у бюджеті закладено 400 мільйонів гривень. Водночас, зараз в області активно розвиваємо відновлювану енергетику, аби мати альтернативні незалежні джерела електроенергії. За останній рік коштом інвесторів введено в експлуатацію три фотолектростанції.

Тож тепер на Черкащині повноцінно функціонують шість сонячних електростанцій загальною потужністю 0,19 МВт, додав Сергій Овчаренко. Крім того тривають роботи з відновлення двох малих гідроелектростанцій, яких загалом в області налічується 12. Також побудовано першу в області комплексну інженерну споруду з системою збору біогазу полігону твердих побутових відходів для виробництва електроенергії в Руській Поляні. У її запуск інвестували 1,8 мільйонів євро. І вже цього року завдяки роботі системи вироблено 710,8 тисяч кВт год.

З питань участі в Урядовій програмі «теплих» кредитів звертайтеся, будь ласка, до Call-центру при Держенергоефективності за тел.:(044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail: energoefect@saee.gov.ua.


З повагою

Начальник управління економіки                                                                В.В.Остроглазова


©Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com