головна
міські оголошення
робота і навчання
міський форум
візитівка міста історія символіка міські новини фотогалерея мапа
  

міська влада

  
  
  міський голова
  міська рада
  міськвиконком
  Стратегія розвитку міста до 2020 року
  міський бюджет
  державні закупівлі
  регуляторна політика
  державний адміністратор міста
  адміністративні послуги
  Очищення влади
  комунальні підприємства
  участь у проектах
  контакти

  
  

економіка міста

  
  
  стан економіки
  план соціально-економічного розвитку
  підприємства міста
  фінансові установи
  бізнес-інформація
  розвиток малого підприємництва
  пропозиції для інвесторів

  
  

гуманітарна сфера

  
  
  освіта
  охорона здоров'я
  культура
  історичні пам'ятки
  спорт

  
Архів
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика  

    Культура

  
    
  
Відділ культури виконавчого комітету Золотоніської міської ради було утворено в січні 1993 року. До складу відділу культури і туризму входять такі структурні підрозділи: міський будинок культури, дитяча музична школа, краєзнавчий музей ім. М.Ф. Пономаренка, дві бібліотеки, центр дозвілля молоді та міський клуб (мікрорайон Гришківка).

Основними пріоритетними завданнями роботи відділу є:


- Забезпечення продукування, поширення і споживання культурних цінностей їх зберігання, примноження і передачу;
- Збереження і розвиток існуючої мережі структурних підрозділів;
- Гарантування свободи творчої діяльності;
- Забезпечення доступу жителів міста до культурних надбань, усіх видів культурних послуг та культурної діяльності;
- Розвиток творчого потенціалу жителів Золотоноші;
- Вживання заходів щодо пошуку та підтримки обдарованої молоді;
- Сприяння формуванню та комплектуванню фондів музею ім.. М.Ф.Пономаренка, централізованої бібліотечної системи.

Повноцінна фінансова діяльність відділу культури була б неможливою без наполегливої роботи централізованої бухгалтерії, яка відповідально здійснює свої безпосередні функції та обов`язки. Дотримуючись принципу єдності і різноманіття культури та культурної демократії, відділ культури постійно прагне до актуалізації культурно-історичної спадщини міста Золотоноші.

Золотоноша – місто чорнобривців про це знає кожен житель міста. Протягом декількох років у місті проходив «Фестиваль чорнобривців», а в 2013 році фестивалю надано статус «всеукраїнський». Культура жива, адже вона зберігає глибокий, нерозривний зв'язок з людською душею. Душа культури живе в душах людей.

Міський будинок культури (вул. Садовий Проїзд ,4) як структурна одиниця був заснований у 1993 році. У закладі працюють неординарні та яскраві народні аматорські колективи, а саме: народний аматорський ансамбль пісні і танцю «Задніпряни» під керівництвом місцевого композитора Віталія Степаненко; народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Лебідка», керівник – Станіслав Іванилюк; народний аматорський хор духовної музики «Воскресіння», керівник – Тетяна Журба; народний аматорський театр, керівник Ольга Лада; народна аматорська студія бального та сучасного танцю під керівництвом Світлани Гонзи; народний аматорський театр пісні «Золоті ворота», керівник – Вікторія Долгушина; народний аматорський ансамбль народних інструментів; муніципальний духовий оркестр. На базі міського будинку культури активно проявляє свою діяльність хор ветеранів війни та праці під керівництвом Марії Рошкович. Крім народних колективів також діє безліч аматорських самодіяльних ансамблів, серед яких і аматорський вокальний дівочий ансамбль любителів старовинної пісні «Водограй», чоловічий ансамбль «Срібна кварта», працює муніципальний духовий оркестр, студій, творчих об`єднань, тріо, дуетів та окремих виконавців.

Всі ,без винятку як народні,так і аматорські, колективи міста є активними учасниками міських, обласних та всеукраїнських культурних заходів, фестивалів, конкурсів, оглядів. За період своєї роботи як колективи,так і окремі солісти міського будинку культури, неодноразово ставали дипломантами, лауреатами та переможцями різноманітних обласних та всеукраїнських конкурсів.

У Золотоніському державному краєзнавчому музеї (вул. Черкаська ,20) налічується 8357 предметів основного фонду і 5675 експонатів допоміжного фонду. На початку 2010 року Золотоніському державному краєзнавчому музею було присвоєно ім’я видатного земляка, краєзнавця та першого директора музею М.Ф.Пономаренка.

До міської бібліотечної системи входять міські бібліотеки №1 (вул. Шепелівська ,14-Д) і №2(вул. Шевченка ,18). В середньому за рік обидві бібліотеки обслуговують близько 1500 відвідувачів, а середня книговидача становить близько 24 тисяч книг.

Золотоніська дитяча музична школа (вул. Шевченка ,167) була створена у 1955 році Черкаським обласним Управлінням культури. До 90-х років була у підпорядкуванні районного відділу культури. З 13.06.1996 року підпорядкована міському відділу культури. Засновником ЗДМШ є міська рада.

На сьогоднішній день контингент учнів школи налічує 415 учнів, 29 викладачів, серед яких 15 є випускниками школи. В школі існують такі колективи : загальношкільний хор, вокальний ансамбль, ансамбль викладачів народних інструментів, ансамбль баяністів, ансамбль сопілкарів, скрипалів,ансамбль бандуристів, ансамбль гітаристів, хореографічний ансамбль, «Акварель» які є неодноразовими переможцями обласних оглядів-конкурсів мистецьких навчальних закладів. Учні-солісти є неодноразовими переможцями республіканських, міжнародних та обласних конкурсів. Колективи та учні школи є активними учасниками концертних заходів, що проводяться в місті.

Телефони керівників установ культури міста:


1.  Начальник відділу культури - Третяков Олександр Юрійович 5-33-29

2. Спеціаліст І-ї категорії відділу культури – Лелека Віта Петрівна 5-26-39

3. Головний бухгалтер – Кісанов Володимир Сіявушевич 5-23-95

4.  Директор міського будинку культури – Щербатюк Станіслав Миколайович 5-26-39

5.  Директор Золотоніської дитячої музичної школи - Путинець Ігор Юрійович 5-25-29

6. Директор Золтоніського державного краєзнавчого музею ім. М.Ф.Пономаренка – Ямборська Віта Миколаївна 5-25-84

7.  Директор міської ЦБС - Безкровна Людмила Миколаївна 5-35-97
 

 

 


 

[версія для друку]
  
Шановні друзі!

Войцехiвський Вiталiй Олександрович,
Золотоніський міський голова
Із радістю представляю вам гарний та історично цінний куточок Черкащини - місто Золотоношу, яке розташоване на лівому допливі Дніпра р. Золотоношки. Історія міста сягає в глибину тисячоліть - перша писемна згадка про Золотоношу припадає на 1576 рік.

Користуючись нагодою, запрошую зацікавлених у співробітництві ділових людей відвідати древній град, аби впевнитися, що ми відкриті для налагодження бізнесових, туристичних та інших взаємовигідних зв'язків.

міська громада

    
  політичні партії
  громадські організації
  релігійні громади
  міські ЗМІ
  видатні люди

сервіс та відпочинок  

    
  готелі
  туристичні фірми
  торгівля
  театри/кіно
  ресторани/кафе
  транспорт

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютwww.visegradfund.org

Сайт розроблено в рамках міжнародного проекту "Партнерство малих міст України та малих міст країн Вишеградської групи (Словаччина, Чехія, Польща, Угорщина)", що вповаджується за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду (IVF).
TyTa